09.04.2020/10:48

Auchan, Carrefour i UNI Global Union jednoczą siły aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom 

Dwie spółki, zatrudniające łącznie ponad 600 tys. pracowników w branży handlowej, podpisały deklarację z UNI Global Union w sprawie środków prewencyjnych dla pracowników i konsumentów w sektorze handlu żywnością w obliczu pandemii Covid-19.

Auchan Retail, Carrefour Group i UNI Global Union, wdrożą dobre praktyki biznesowe w kontekście kryzysu sanitarnego. Firmy będą współpracować w celu wymiany najlepszych praktyk wdrożonych w celu zapobiegania ryzyku związanemu z Covid19. Wspólnie postanawiają przeanalizować działania w celu zapobiegania, zmniejszania lub eliminowania ryzyka zarażenia dla swoich pracowników i klientów. 

Współpracę podzielono na trzy tematy. Jednym z nich jest poprawa zasad bezpieczeństwa i higieny pracy zalecanych dla każdego pracownika, drugim - przepisy sanitarne dla sklepów, sprzedaży drive, dostaw do domu i magazynów logistycznych, a trzecim - środki pomocy społecznej dla pracowników, wsparcie dla pracowników w szczególnych sytuacjach. Dotyczy to szczególnie pracowników niepełnosprawnych i kobiet w ciąży. 

Jérôme Nanty, dyrektor wykonawczy zasobów ludzkich w Grupie Carrefour powiedział, że firma jest w pełni świadoma znaczenia naszej jej roli jako dostawcy usług pierwszej potrzeby. - Naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie naszych ekip, a także zdrowie naszych klientów od pierwszego dnia. Wkładamy w to całą energię i dzielenie się naszymi dobrymi praktykami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa jest częścią tego wspólnego pragnienia działania w obliczu tego bezprecedensowego kryzysu  - dodał. 

- Pracownicy supermarketów narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, nadal służąc mieszkańcom podczas pandemii. Teraz bardziej niż kiedykolwiek pracodawcy i związki muszą współpracować, aby jak najlepiej chronić zdrowie pracowników i klientów supermarketów podczas kryzysu zdrowotnego. Podpisując tę deklarację, Auchan i Carrefour przodują w walce z Covid-19, inni muszą podążać ich śladami - stwierdziła Christy Hoffman, sekretarz generalna UNI. 

Auchan Retail, obecny w 14 krajach, zatrudnia 329 694 pracowników, w grupie Carrefour, działającej w ponad 30 krajach pracuje ponad 325 tys. osób. UNI Global Union z siedzibą w Nyon w Szwajcarii reprezentuje 20 milionów pracowników wykwalifikowanych i w usługach w 150 krajach, w tym 4 miliony pracowników handlu. UNI Global Union to globalna federacja związkowa, zrzeszająca krajowe i regionalne związki zawodowe.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Domero 17.04.2020

    Są tak świadomi w Carrefour że dają premię , jeżeli ktoś był na zwolnieniu , urlopie, na pogrzebie , opiekował się dzieckiem przez tydzień to nie dostaje nic.
    Ponieważ mamy już końcówkę miesiąca, siedzą ludzie w pracy chorzy , bo jak teraz pójdą na l4 to 1000zł przepadnie . A my się zastanawiamy, alergia czy Covid? Zamiast dać premię proporcjonalnie do czasu jakie ktoś przepracował w tym ciężkim okresie. A nie 7 tygodni ktoś w pracy podczas epidemii i dla Carrefoura taki pracownik jest wart 0zł. Podobnie jak ci co od 2 miesięcy siedzą na zwolnieniu.
    Dali po 1-2 maski które można maksymalnie godzinę , dwie i ma starczyć do końca epidemii.

  • Lucy45 10.04.2020

    W Auchan? to z archiwum X wieści? Jak pracownik się nie zatroszczy o swoje bezpieczeństwo to nikt za niego tego nie zrobi. Firma patrzy tylko na zmniejszenie strat kosztem pracowników. Nie dbała o bezpieczeństwo BHP przed koronawirusem jak i teraz w czasie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.