14.03.2017/08:45

Auchan Holding chce sprzedać sieć Alinea

Jak informuje portal Boursorama Auchan Holding chce sprzedać sieć marketów z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz Alinea. Powodem jest potrzeba ujednolicenia biznesów grupy i skoncentrowania się na podstawowych obszarach działania.

Francuski koncern poinformował, że zamierza wyprowadzić ze swojej struktury sieć marketów Alinea, które specjalizują się w meblach, artykułach dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz. Specjalistyczny magazyn LSA donosi, że prawdopodobnym nabywcą sieci będzie członek rodziny Mulliez, właścicieli Auchan Holding.

Celem operacji jest uproszczenie struktury holdingu. Po przeprowadzonej pod koniec 2015 r. restrukturyzacji w ramach Auchan Holding wyodrębnione zostały trzy niezależne spółki - Auchan Retail, Immochan i Oney. Zarząd holdingu zamierza skoncentrować się na podstawowej działalności, stąd decyzja o zbyciu sieci Alinea. Żadnych dodatkowych szczegółów nie podano do wiadomości publicznej.

Alinea została utworzona w 1989 r. w Awinionie. Obecnie sieć liczy 26 placówek i zatrudnia ok. 2200 pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.