15.07.2020/18:59

Auchan nawiązuje współpracę z Glovo w Polsce. Dostawy już w godzinę

Francuski oddział Auchan Retail podpisał umowę z Glovo na obsługę dostaw w czterech krajach w Europie, w tym w Polsce. Firmę zadowoliła dotychczasowa współpraca na Ukrainie, którą rozpoczęto rok temu. 

Auchan przedłuża współpracę z Glovo na Ukrainie i rozszerza umowę na Polskę, Hiszpanię i Portugalię. Partnerstwo pozwoli Auchan przyspieszyć rozwój usług e-commerce w tych krajach. Sieć sklepów zastrzega też, że umowa może zostać w przyszłości rozszerzona również na inne państwa. 

Dzięki umowie z Auchan, Glovo umocni swoją pozycję jako lidera dostaw żywności. Firma już współpracuje w Polsce z Kauflandem, Biedronką, Carrefourem, McDonald’sem czy Empikiem.

Na mocy umowy Auchan z Glovo hiszpańscy, portugalscy, polscy i ukraińscy klienci będą mogli oczekiwać dostawy ze sklepów Auchan w terminie maksymalnie jednej godziny. Dostawy te będą realizowane w promieniu 8 km od każdego marketu Auchan. Pracownicy sklepów będą przygotowywać produkty dla klienta, a Glovo będzie je dostarczać.

Edgard Bonte, prezes Auchan Retail powiedział, że dzięki partnerstwu z Glovo, Auchan Retail przyspieszy wdrażanie ekspresowych dostaw żywności w oparciu o swoje punkty sprzedaży.

Auchan i Glovo chcą w przyszłości rozwinąć współpracę. Spółka Auchan Retail jest obecna w 14 krajach. Prowadzi łącznie niemal 2300 sklepów. Glovo ma ponad 2,5 mln aktywnych użytkowników miesięcznie i ponad 25 tys. partnerów biznesowych. Firma jest obecna w ponad 300 miastach w 22 krajach, w tym w Europie Środkowej, Afryce (również Wschodniej i Subsaharyjskiej) i Ameryce Łacińskiej. Glovo zatrudnia obecnie ponad 1500 osób na całym świecie, w tym ponad 890 w centrali w Barcelonie i ponad 51 tys. kurierów na zlecenia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.