03.04.2020/15:03

Auchan otworzy sklepy o 6.30 rano i zapewnia: Hipermarkety to najbezpieczniejsze miejsce na zakupy

Sieć Auchan Retail Polska, która zarządza w Polsce ponad 100 hiper- i supermarketami zapewnia, że duża powierzchnia sprzedaży sklepów oraz duża liczba kas pozwala obsługiwać większą liczbę klientów w tym samym czasie, przy równoczesnym zachowaniu limitów określonych w najnowszym rozporządzeniu. To zapewnia płynność sprzedaży oraz bezpieczne warunki zakupów. Jednocześnie operator poinformował, że wprowadził nowe godziny otwarcia, zapraszając klientów już od godz. 6.30 rano.

Przedstawiciele sieci Auchan podkreślają, że „od początku trwania kryzysu koronawirusa najważniejsze dla Auchan jest zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla pracowników i klientów. - Mobilizacja i zaangażowanie pracowników w tym czasie zasługuje na najwyższe uznanie - mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

- Nasze sklepy mają dużą powierzchnię sprzedaży i dysponujemy dużą liczbą kas, w związku z tym klienci mogą dokonywać zakupów płynniej i szybciej, w bezpiecznych warunkach. Nowe godziny otwarcia sklepów od 6.30  to dodatkowa opcja, dla tych klientów, którzy preferują poranne zakupy. Przypominamy również, że można ich dokonywać także w godzinach popołudniowych i wieczornych, w których obserwujemy mniejszą liczbę klientów. Wierzymy, że przy zapewnionej wysokiej liczbie kas i dużych powierzchniach naszych sklepów, wszystkie wprowadzone rozwiązania pozwolą klientom na dokonywanie  zakupów sprawnie i w bezpiecznych warunkach – podkreśla Gerard Gallet.

 

Jednocześnie francuski operator poinformował, że w związku z nałożeniem  z dniem 1 kwietnia nowych ograniczeń na branżę handlową, firma zweryfikowała przyjęte na czas epidemii procedury obowiązujące w sklepach sieci w całej Polsce, wprowadzając dodatkowe rozwiązania:

- Wyznaczono nowe godziny otwarcia wszystkich sklepów tj. od 6.30 do 21.00, a w niedziele handlowe od 6.30 do 20.00, aby zaoferować klientom więcej czasu na dokonywanie bezpiecznych zakupów;

- W godzinach od 10.00-12.00 w sklepie są przyjmowane i obsługiwane tylko osoby 65+;

- Podkreślając ważną rolę służb sanitarnych w obecnej sytuacji, wprowadzono dla nich pierwszeństwo w zakupach

- Dostępność rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekujących, tak dla klientów, jak

i pracowników, sieć wprowadziła od samego początku trwania pandemii; każdy sklep zapewnia ich stałą dostępność

- Nieustannie, od chwili ogłoszenia zagrożenia koronawirusem, Auchan prowadzi kampanię informacyjną skierowaną zarówno do klientów, jak i pracowników, podkreślając wagę przestrzegania zasad higieny.

 

Obecnie firma Auchan zarządza w Polsce siecią ok. 110 sklepów. 74 z nich to hipermarkety w dwóch formatach: 10-18 tys. mkw. powierzchni sprzedaży (klasyczne) oraz 5-10 tys. mkw. powierzchni sprzedaży (kompaktowe). Operator prowadzi także 33 supermarkety Auchan Supermarket mamy 33 sklepy, to placówki o powierzchni od 1000 mkw. do 2000 mkw. powierzchni handlowe. Francuska firma rozwija także sieć sklepów convenience. Obecnie pod logo Moje Auchan ma pięć sklepów. Moje Auchan, to typowy sklep osiedlowy o powierzchni od 500 do 1000 mkw. Na terenie Warszawy i okolic w sklepach Moje Auchan, Klienci mogą odebrać zamówienia złożone elektronicznie przez sklep internetowy AuchanDirect.pl.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Adamek 10.04.2020

  ~Agat Tak się pozbędą nadwyżke pracowników bez zwolnień z ich strony.

 • Agat 08.04.2020

  Auchan właśnie wspomniał o premii za kwiecień w podzięce za pracę.. Będzie to - zwiększenie obowiązków pracowników hali. Wybrane osoby (czytaj: wszyscy) z działów przemysłowych i spożywczych zostaną przeszkoleni na kasy do płatności bezgotówkowych (na razie tylko takie). Więc teraz pracownik hali będzie leciał na kasy gdy zajdzie taka potrzeba (potrzeby będą zawsze bo rezygnują w z lizingu).
  Informacja ta została poda pracownikom tak jak zwykle w tej firmie - bo wiecie: korono wirus, kryzys, nie wiadomo co będzie z pracą, będą zwolnienia, trzeba szanować pracę, gdzie indziej zwalniają, będzie bezrobocie ...

 • gija888 06.04.2020

  Tak - pewnie że tak, jeszcze brakuję żeby od 4-tej rano były czynne. Tylko kto przyjdzie do pracy? Nikogo się nie pytają, z nikim nie rozmawiają, w centrali sobie tak wymyślą a my mamy chodzić i pracować, jeszcze teraz kiedy takie czasy. Niech sobie sami przyjdą z biur pracować na sklep.

 • Kent 05.04.2020

  Tak pani dyrektor pozwoliła wpuszczać ile wlezie i zwaliła na seniora dyżurnego pewnie. Pracowników przerzuca z działów przemysłowych na działy spożywcze bo chce się ich pozbyć. Zero szacunku dla pracowników jak i klientów liczy się tylko wynik. Centrala w końcu może się obudzi i tyranie tej pani zakończy.

 • Mejk 05.04.2020

  KENT DLACZEGO NIE PISZESZ O WPUSZCZANIU WIĘCEJ OSÓB NIŻ JEST DOZWOLONE DO KOMORNIK WCZORAJ? CHĘĆ ZAROBKU JEST WIĘKSZA NIŻ ZDROWY ROZSĄDEK TAKIEJ JEDNEJ PANI.


 • Paweł 05.04.2020

  W Kielcach w Auchanie jest czysto i jest dobre powietrze. Duże odległości między regałami, dużo kas. Jeden z najlepszych supermarketów.

 • Kent 04.04.2020

  To zależy od sklepu ale fakt w niektórych sklepach (np. Komorniki) tak oszczędzają przez (kontrolera /dyrektora), Sprzęt jest z lat 90-tych dopiero się jak nie daje naprawić wymieniają na nowy. Zapchane kanalizy, brak ciepłej wody, wyłączone klimatyzacje, brak ogrzewania. itp . Jak się czyta że dbają o klienta i pracownika to jakby być z innej planety.

 • Zen 03.04.2020

  Nie ma bardziej brudnych sklepów od Auchan, wyposażenie 30letnie, zero wentylacji i przewiewu skutecznie odrzucają mnie od zakupów u nich

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.