17.01.2017/17:37

Auchan planuje gruntowną przebudowę swoich placówek

Francuska sieć zamierza zrezygnować z niektórych szyldów i ujednolicić różne formaty sklepów pod wspólną nazwą Auchan. Będzie też gruntowny lifting placówek. Zmiany zaczną się we Francji, ale podobnych transformacji można oczekiwać na rynkach innych krajów. Pierwsze działania już w lutym br.

Jak informuje Planet Retail, w nawiązaniu do doniesień francuskiego portalu branżowego Linéaires, w Auchan zapadła decyzja o rezygnacji z niektórych szyldów i ujednoliceniu nazewnictwa placówek sieci, z wykorzystaniem wspólnej dla wszystkich formatów nazwy Auchan. We Francji na pierwszy ogień pójdzie banner Simply Market. 14 placówek funkcjonujących pod tym szyldem zostanie przemianowanych na Auchan Supermarket. Zmiany mają się rozpocząć już w lutym br. i potrwają do końca półrocza.

Plan zakłada nie tylko wymianę szyldów, ale także gruntowną modyfikację formatu sklepów i przebudowę sali sprzedaży, ze znacznym rozszerzeniem asortymentu produktów świeżych i zdrowej żywności. Nacisk położony będzie także na wzmocnienie potencjału multi-channel.

Zakrojona na szeroką skalę przebudowa może w wielu przypadkach oznaczać kilkutygodniowe wyłączanie placówek z normalnego funkcjonowania. Auchan chce wypracować koncept, który sprawdzi się w różnych lokalizacjach, przy różnej wielkości placówek i formie własności. Największy sklep przeznaczony do renowacji w pierwszym rzucie ma 3,4 tys. mkw powierzchni, a najmniejszy zaledwie 650 mkw.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na trudnym i niezwykle konkurencyjnym rynku francuskim, można się spodziewać, że wkrótce podobne zmiany będą wprowadzane na kolejnych rynkach, na których obecna jest sieć.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zamów codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.