30.05.2019/16:01

Auchan rozwija lifestore, czyli nowy koncept hipermarketu [ZDJĘCIA / VIDEO]

Sieć Auchan Retail zaprezentował w Luksemburgu swój trzeci lifestore, czyli nowy koncept otwartego hipermarketu łączącego wszystkie obszary życia klientów. Nowy hipermarket – jak zapewniają władze francuskiej grupy - to rewolucja w obszarze doświadczeń zakupowych klientów.

Władze Auchan wskazują, że „aby naprawdę zmienić życie swoich klientów, firma postanowiła zmienić swój pomysł na handel detaliczny.” W ostatnich miesiącach należące do grupy sklepy laboratoria w kilku krajach eksperymentowały z zakupami przyszłości. Koncept lifestore jest efektem prowadzonych prac i nowego podejście francuskiej sieci do handlu.

Dzięki tej nowej koncepcji sklepu Auchan zmienia paradygmat w handlu. Przechodzi od modelu sklepu zamkniętego do modelu otwartego, placówki połączonej z całym obszarem życia klientów. W ramach konceptu pod jednym dachem funkcjonują nie tylko oferta handlowa, gastronomiczna, usługowa i rozrywkowa, ale także przestrzeń coworkingowa. Swoje miejsce znalazły w ramach konceptu firmy start-upowe, czy międzynarodowe marki. Jednocześnie hipermarket działa w ramach szerszego ekosytsemu, który łączy wszystkie okoliczne sklepy sieci.

Na poziomie sprzedaży lifestore jest czymś więcej niż tylko sklepem, ma on zrewolucjonizować doświadczenie zakupowe i stać się popularnym miejscem spędzania czasu przez rodziny, gdzie mogą one nie tylko zrobić zakupy, zjeść obiad, ale także rozerwać się i miło spędzić czas.

Nowy koncept sklepu jest już obecny w chińskim mieście Jiaxing, w prowincji Zhejiang, a także w Turynie we Włoszech, a od 15 maja br. hipermarket w koncepcie lifestore działa w Luksemburgu, w centrum handlowym La Cloche d'Or.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • klient 10.06.2019

    ... i boksy kasowe też są z Polski ...

  • ekspert 04.06.2019

    Sklep Auchan Lifestore w Luksemburgu wyposażył w regały polski producent !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.