23.11.2016/10:22

Auchan skręca w stronę convenience. Sieć testuje sklep MyAuchan

Sieć Auchan rozpoczęła we Francji testy nowego szyldu: MyAuchan. Pierwsza placówka o takiej nazwie pojawiła się w samym sercu Paryża, w miejscu, w którym dawniej działał sklep A2Pas, również należący do Auchan - donosi "Planet Retail".

Auchan wydaje się stopniowo modyfikować swoją strategię, tak aby obok hipermarketów i supermarketów uwzględniała ona rozwój mniejszych formatów sklepowych. Placówka MyAuchan, o powierzchni 298 mkw., to hybryda sklepu convenience i proximity supermarketu. W ofercie MyAuchan znaleźć można 5,5 tys. SKU, a także kącik gastronomiczny wraz ze strefą, w której klient może usiąść, aby na spokojnie spożyć danie bądź napić się kawy.

Jak zauważają analitycy "Planet Retail", sklep MyAuchan to pierwsza próba zejścia do formatu sklepów convenience podjęta przez Auchan. Jeśli testy placówki wypadną pomyślnie, należy spodziewać się roll-outu konceptu w całej Francji, a w przyszłości być może również na innych rynkach, na których działa Auchan, w tym w Polsce.

Warto podkreślić, że stworzenie szyldu MyAuchan jest spójne z wdrażaną od kilkunastu miesięcy przez Auchan strategią "jednego brandu". Handlowa grupa początkowo informowała, że chodzi jedynie o zmianę w strukturach organizacyjnych grupy (powołanie do życia firmy Auchan Retail) oraz wykorzystywanie marki Auchan jako brandu parasolowego, co miałoby pozwolić na wzmocnienie siły zakupowej w grupie i bardziej efektywne komunikowanie się z konsumentami i partnerami biznesowymi.

Być może jednak Auchan ostatecznie może zdecyduje się na dalszy krok, czyli faktyczne ujednolicenie szyldów sklepów działających w różnych formatach. W taki sposób rozwija się konkurencyjny Carrefour, który posiada hipermarkety Carrefour, supermarkety Carrefour Market oraz sklepy convenience Carrefour Express, a od niedawna testuje również koncept Carrefour Easy. Tymczasem Auchan we Francji posiada hipermarkety Auchan, supermarkety Simply Market, sklepy premium Simply Market Gourmand, markety A2Pas i sklepy ze zdrową żywnością Partisans du Goût.

W Polsce francuska grupa posiada 77 hipermarketów Auchan oraz 33 supermarkety Simply Market.

Czytaj także:
Auchan Retail w Rosji skupi wszystkie formaty pod jednym szyldem

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.