01.06.2018/08:37

Auchan sprzedaje ziemniaki z Niemiec jako "wyprodukowane w Polsce"

Sieć Auchan sprzedaje ziemniaki oznaczone jako "wyprodukowane w Polsce", mimo że pochodzą one z Niemiec - donosi Wirtualna Polska. Serwis niedawno opisał podobną praktykę w sieci Netto, gdzie jako "produkt polski" sprzedawano ziemniaki hiszpańskie.

Jak wyjaśnia dla wp.pl Dorota Patejko, dyrektor komunikacji i CSR w Auchan, dostępne w sklepach sieci ziemniaki faktycznie pochodzą z Niemiec, "natomiast ich mycie, kalibrowanie oraz pakowanie odbyło się w Polsce", co ma uprawniać do umieszczenia na etykiecie napisu "wyprodukowano w Polsce". Przedstawicielka Auchan podkreśla, że podobne oznaczenia można znaleźć na innych produktach, choćby orzeszkach ziemnych.

Z kolei Netto tłumaczyło, że dopisek "produkt polski" na cenówkach ziemniaków z Hiszpanii pojawił się bez wiedzy sieci, "w wyniki pomyłki pracownika agencji". - Nie było absolutnie naszą intencją wprowadzanie klientów w błąd. Dowodem tego są maile, które zostały wysłane przez kupca, odpowiedzialnego za produkt, a także przez pracownika naszego Działu Marketingu do agencji reklamowej, z którą współpracujemy. W żadnym z maili nie ma informacji o polskim pochodzeniu ziemniaków - tłumaczy cytowana przez wp.pl Mariola Skolimowska, rzeczniczka prasowa sieci. Jak dodała, gdy tylko sieć dowiedziała się o sprawie, cenówki zostały usunięte.

Wirtualna Polska cytuje wyniki kontroli Inspekcji Handlowej, z których dowiadujemy się, że na 185 przebadanych w lutym i maju br. partii ziemniaków, w 16 przypadkach błędnie oznaczono kraj pochodzenia.

Czytaj więcej na wp.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • xc 06.06.2018

    czy kogoś to dziwi? a reszta tych biednych zachodnich koncernów inaczej? takie polskie ziemniaki jak i obozy ale co może zrobić ciemny lud? pójdzie i kupi a tzw. dobra zmiana będzie dalej p...ć jak to mamy dobrze i jak to się rozwijamy (czyt. zwijamy)... biedny polski lud...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.