27.01.2017/07:51

Auchan szanuje prawo! - stanowisko Auchan Polska w sprawie składania oświadczeń 500+

Dorota Patejko dyrektor ds. komunikacji Auchan Retail Polska poinformowała w oświadczeniu, że "Auchan respektuje prawo określające zasady funkcjonowania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. 

"Pracownicy, którzy chcą skorzystać ze świadczeń Funduszu Socjalnego składają swoją prośbę do Członków Komisji Socjalnej wraz z dobrowolną deklaracją o dochodach w przeliczeniu na członka rodziny." 

"Składanie oświadczeń jest realizacją wymogu, jaki stawia na Pracodawcy ustawa o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych, czyli zróżnicowania świadczeń w zależności od dochodu na członka rodziny (najwyższe świadczenia dla pracowników o najniższym dochodzie na członka rodziny)."

"Nieprawdą jest, że oświadczenia te są zbierane od wszystkich pracowników, pod przymusem, lub w jakimkolwiek innym celu."  
  

Kliknij i przeczytaj także:

Auchan żąda od swoich pracowników deklaracji o wpływach z 500 plus

Minister pracy zleca PiP kontrolę w Auchan

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • John 27.01.2017

    Pit-Radwar też zbiera informacje o dochodach w celu realizacji świadczeń socjalnych. Dokładnie tak samo trzeba zadeklarować dochód. Jeśli dostajesz 500+ to też wchodzi to do dochodów. I nikt z tego nie robi sprawy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.