24.05.2020/14:21

Auchan testuje lodówkomaty InPostu. Pilotaż w Warszawie i okolicach

Sieć Auchan rozpoczęła testy lodówkomatów firmy InPost. Pilotaż aktualnie obejmuje dwa lodówkomaty dedykowane Auchan - zlokalizowane na parkingach przed centrami handlowymi w Piasecznie oraz w Łomiankach - jak również możliwość korzystania przez klientów sieci z sześciu lodówkomatów współdzielonych (w Warszawie i okolicach).

Jak zapowiada InPost, "już wkrótce" uruchomiony zostanie także trzeci lodówkomat dedykowany Auchan, tym razem na terenie stolicy. Dotychczas nie zdradzono jednak, w jakiej lokalizacji pojawi się maszyna.

Operator logistyczny zaznacza, że rozpoczęta niedawno współpraca z siecią sklepów Auchan "obejmuje dostawę do lodówkomatów oraz obsługę dostaw door-to-door".

Przypomnijmy, że sieć Auchan dawniej korzystała na wyłączność z kilku coolomatów (firmy Coolomat), czyli podobnych maszyn przystosowanych do przechowywania chłodzonej i mrożonej żywności. Ta współpraca została jednak zakończona, w związku z tym, że firma Coolomat pod koniec ubiegłego roku zdecydowała się zlikwidować urządzenia, jakie zainstalowała w Polsce, a skoncentrować się na innych, bardziej dojrzałych w obszarze e-grocery rynkach.

InPost aktualnie posiada około 35 lodówkomatów rozstawionych w Warszawie i okolicach oraz 15 w Krakowie. Mowa tutaj jednak o maszynach współdzielonych pomiędzy partnerami InPostu (Karma, Fitness Catering, Batida, Janas, Tłocznia Chocznia). Sieć Auchan z kolei zdecydowała się również na testy rozwiązań dedykowanych (na wyłączność) - dawniej z Coolomatem, a teraz z InPostem.

Lista punktów odbioru i samoobsługowych urządzeń na terenie Auchan obejmuje aktualnie 20 lokalizacji, w tym dwa lodówkomaty dedykowane (bez uwzględnienia sześciu lodówkomatów współdzielonych), trzy sklepy convenience Moje Auchan, 12 sklepów Auchan Supermarket, 2 hipermarkety Auchan, a także zlokalizowany w Piasecznie park logistyczny Logicor, na terenie którego mieści się placówka Auchan Direct.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Iwka 03.06.2020

  Kto by pomyślał, że dojdzie do takiej sytuacji, że nawet lodówkomaty będziemy mieli, niesamowite naprawdę

 • Domisia 03.06.2020

  Nie widziałam jeszcze nigdzie lodówkomatów

 • Yeti 02.06.2020

  może się doczekamy na jakieś opinie odnośnie działania :D

 • nix 01.06.2020

  "Dotychczas nie zdradzono jednak, w jakiej lokalizacji pojawi się maszyna." oho, jak enigmatycznie xd ale git, dobrze, ze rozbudowuja cały czas

 • Mirka 29.05.2020

  i co korzystał już ktoś z tych lodówkomatów?? bo jestem bardzo ciekawa ich działania itp

 • Kassaiwo 28.05.2020

  No pięknie przędą ostatnio, nowa usługa za usługą, ciekawi mnie co jeszcze wymyślą :)

 • Gienek 26.05.2020

  Fajny pomysł, myślę, że się sprawdzi i szybko przejdzie z pilotażu na regularną ofertę

 • oko 25.05.2020

  Czekam z utęsknieniem u mnie w mieście :)

 • Elsa 25.05.2020

  Ciekawe jak się sprawdzą i kiedy postawią je w pozostałych miastach, chętnie skorzystam choćby z ciekawości :D

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.