24.02.2017/09:46

Auchan testuje system dostaw kurierskich w Bordeaux

Esmmagazine.fr informuje, że Auchan rozpoczął wdrażanie testowego systemu dostaw kurierskich na terenie miasta Boreaux. Próby trwają od połowy lutego. Wdrożenie systemu logistyki umożliwi rozwój sprzedaży online. Wyścig trwa.

Francuski detalista Auchan rozpoczął testy systemu dostaw przesyłek kurierskich 13 lutego br. Bazą jest placówka Auchan Drive Bordeaux le Lac, która współpracuje z firmą Colisweb nad dopracowaniem formatu wysyłkowej sprzedaży online. Ten start-up ma już spore doświadczenie, ponieważ współpracuje z francuskimi sieciami detalicznymi Franprix, Darty oraz Leroy Merlin.

W ramach systemu, który obejmuje południe Francji, dostawa jest realizowana w ciągu dwóch godzin lub w omówionym z klientem terminie. Zamówienia o wartości od 180 euro dostarczane są bezpłatnie, dla koszyków o wartości od 120 do 180 euro koszt dostawy to 5,90 euro, a w przypadku zakupów o wartości od 60 do 120 euro koszt dostawy wynosi 11,90 euro. Mniejsze zamówienia w chwili obecnej nie są realizowane.

System dostaw "pod drzwi" ma stanowić uzupełnienie usługi click&collect, którą sieć Auchan prowadzi już na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.