23.02.2020/12:45

Auchan testuje w hipermarketach nowe działy z używaną odzieżą

Sieć Auchan rozpoczęła testy działów z używaną odzieżą w pięciu swoich hipermarketach we Francji - donosi "Le Parisien".

Koncept rozwijany jest we współpracy z firmą Patatam, wyspecjalizowaną w sprzedaży internetowej ubrań second-handowych. Spółka działa w tym obszarze od 2013 r. i posiada we Francji, w pobliżu Bayonne magazyn o powierzchni 3 tys. mkw.

Testy w hipermarketach Auchan potrwają trzy miesiące. Na razie obejmą pięć sklepów, w Roncq (Nord), Melun (Seine-et-Marne), Hirson (Aisne), Marsylii (Bouches-du-Rhône) i Bordeaux-Mériadeck (Gironde), ale jeśli wypadną pomyślnie, należy się spodziewać szerszego roll-outu konceptu.

Warto zauważyć, że sprzedażą używanej odzieży zajmuje się już sieć sklepów z ubraniami Kiabi, która należy do tego samego właściciela, co Auchan (Stowarzyszenie Rodziny Mulliez).

Według "Le Parisien", rynek odzieży używanej w samej tylko Francji jest warty ok. 6 mld euro. Aż 40 proc. sprzedaży w tym segmencie generowane jest przez internet.

Czytaj także:
E.Leclerc uruchomi 100 sklepów typu second-hand w 2020 r.
Zalando uruchomiło Zircle - stacjonarny sklep z używaną odzieżą

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.