30.06.2020/11:11

Auchan tnie ceny 6 tys. produktów, podobnie jak zrobiły to Biedronka czy Lidl

Ponad 6 tys. produktów z różnych kategorii, znajdujących się w obecnej ofercie Auchan Retail Polska, zostanie objętych obniżką cen z dniem 1 lipca br. Będą to produkty, na które od tego dnia zaczną obowiązywać niższe stawki podatkowe, zgodnie z wprowadzoną w Polsce nową matrycą VAT. Ceny produktów zostaną obniżone o pełną wartość niższej stawki podatkowej.

Auchan dokłada starań, żeby utrzymać pozycję najtańszej sieci handlowej w Polsce. Udało się nam sprawnie przygotować wszystkie sklepy sieci do wprowadzanych dziś zmian. W ten sposób nasi klienci od samego początku będą mogli cieszyć się niższymi cenami tak imponującej liczby produktów z naszej oferty – mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Gerard Gallet wyraża nadzieję, że obniżka cen korzystnie wpłynie na możliwości zakupowe polskich konsumentów. – To zawsze pozostaje w centrum naszej uwagi – zaznacza dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Już od 1 lipca klienci Auchan będą mogli kupić po nowych, niższych cenach, m.in. artykuły niemowlęce i żywność dla dzieci, pieczywo, ciasta, desery i dodatki, kawę i herbatę, oleje, sosy i przyprawy, konserwy, zupy, dania gotowe, mąkę, cukier, warzywa, ryby, wędliny, sery, mleko, jaja, kosmetyki, a także sprzęt AGD, meble ogrodowe i wiele innych.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Hannibal 01.07.2020

    To cięcie cen to jakieś nieporozumienie, cena netto zostaje taka sam, sprzedawca tylko aktualizuje VAT np z 8 na 5 procent albo z 8 na 23 procent, bo nie zawsze VAT się obniża, w wielu przypadkach jest wyższy. Gdzie tu jest cięcie cen ?

  • Alojzy 01.07.2020

    wczoraj robiłem zakupy w Auchan Mikołów - jeśli to miała być "obniżka" cen, to ja jestem łódka. Jabłka - ponad 6 zł, sery - od 21 zł/kg, wędliny - (słabej jakości) od 24 zł/kg, ogólnie za przykrycie dna w koszu zapłaciłem 270 zł. Masakra.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.