13.11.2017/07:02

Auchan uruchamia pierwszą placówkę w koncepcie Auchan Bio [ZOBACZ FILM]

Francuski detalista wdraża nowy format sklepów ze zdrową żywnością. Pierwszy AuchanBio otworzył podwoje w Parku Innowacyjnym w miejscowości Marquette-lez-Lille.

Nowy format adresowany jest do konsumentów preferujących żywność organiczną, ekologiczną czy bio, ale jego oferta powinna zainteresować także szerszy krąg klientów, którzy chcą kupować żywność najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

Prace nad nowym formatem dowodzą, ża Auchan chce promować produkty pochodzące z gospodarstw organicznych. Firma demonstruje w ten sposób swoje zaangażowanie na rzecz zdrowej żywności dobrej jakości, od producentów lokalnych.

Prezydent Francji Emmanuel Macron mocno wspiera francuskie rolnictwo. W wygłoszonym w październiku orędziu przedstawił plan reform, które mają wspomóc miejscowych farmerów i wzmocnić francuski sektor rolny. Działania Auchan znakomicie wpisują się w tę politykę.

Francuski rynek produktów bio jest wart ok. 7 mld euro. Dla porównania ekologiczny rynek niemiecki ma wartość ok. 10 mld EUR, a w Wielkiej Brytanii i we Włoszech ok. 2,8 mld EUR (dane za 2016 r.). Średni udział produktów BIO w sprzedaży, w krajach zachodniej Europy to 3 proc.

Wartość rynku produktów Bio w Polsce wynosi obecnie ok. 1,1 miliarda złotych brutto. Przeciętne wydatki mieszkańca Polski na żywność ekologiczną to około 26 zł, czyli ok. 6 EUR rocznie lub inaczej 0,4 proc. całej sprzedaży brutto rynku FMCG.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.