08.02.2019/11:21

Auchan wdraża aplikację mobliną z płatnościami autoryzowanymi odciskiem palca

Należący do Auchan Oney Bank, wraz z fin-techem Wirecard wdroży aplikację mobilną, która pozwala autoryzować transakcje biometrycznie, za pomocą skanu odcisku palca. Innowacja w pierwszej kolejności wprowadzona zostanie w Rumunii, gdzie sieć ma ponad 30 placówek. Planowane są wdrożenia w kolejnych krajach. Oney Bank chce też udostępniać technologię innym detalistom.

Wirecard, działająca globalnie firma, zajmująca się techologiami finansowymi, współpracuje z Oney Bank przy wdrożeniu Well.com, nowatorskiej aplikacji mobilnej, która umożliwia identyfikację użytkownika za pośrednictwem odcisku palca.

– Wirecard oferuje swoim klientom i partnerom najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania. Jesteśmy podekscytowani, mogąc uczestniczyć w projekcie wdrażania rozwiązania Well.com wraz z Oney Bank i Auchan Retail Romania, dostarczają nową i bezpieczną metodę dokonywania płatności za zakupy. W ten sposób Rumunia staje w jednym szeregu z najbardziej innowacyjnymi rynkami świata – cieszy się Utku Ogrendil, dyrektor zarządzający rumuńskiego oddziału Wirecard.

– Metody płatności są stale udoskonalane. Chcemy zaoferować rumuńskim klientom najnowsze technologie w tym zakresie. Do tego posłuży Well.com, innowacyjne rozwiązanie opracowane przez Wirecard. W bieżącym roku będziemy rozwijać nowe funkcjonalności, tak aby jeszcze bardziej poprawiać doświadczenie zakupowe klientów w Rumunii i innych krajach – zapewnił Jean-Michel Goncalves, dyrektor generalny Oney Bank Romania.

Well.com pozwala użytkownikom autoryzować płatności odciskiem palca lub kodem QR. Jest to metoda niezwykle bezpieczna, szybka i wygodna. Wirecard zintegrował z aplikacją mobilny portfel, a rejestracja i aplikacja karty płatniczej dokonuje się za pomocą technologii 3D Secure.

Aplikacja mobilna działa zarówno w środowisku Android jak i iOS, współpracuje z kartami debetowymi i kredytowymi Mastercard i Visa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.