11.09.2021/15:50

Auchan Direct znika z polskiego rynku. Sieć Auchan będzie teraz rozwijać Zakupy.Auchan.pl

Auchan Polska planuje zmiany w działaniu sklepów internetowych AuchanDirect i Zakupy.Auchan.pl. Firma przebudowuje swoje serwisy zakupowe, aby ułatwić klientom zakupy w sieci. W planach jest połączenie obu serwisów w jeden e-sklep.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Hana 31.05.2022

  Zupełnie państwa nie rozumiem. Dla mnie jest całkowicie zrozumiały tekst. Nie miałam problemu z jego zrozumieniem. Dlatego bardzo mnie dziwią komentarze / zapytania dotyczące likwidacji (?) Auchan Direct. 😮🤔🤔

 • Rzecznik Auchan Dorota Patejko 14.09.2021

  Dzień dobry !
  oczywiście, ze czytam informacje na Wiadomościach Handlowych jako Rzecznik:) - to bardzo dobrze prowadzony Portal z aktualnymi informacjami handlowymi.
  Bardzo dziękuję za korektę tytułu - teraz jest bardzo dobrze:)

  Nasze plany uruchomienia dostaw do domu oczywiście są. Od poniedziałku ruszyliśmy na Śląsku, więc krok po kroku odpowiadamy na tę potrzebę klienta. Trójmiasto też będzie - mam nadzieję, że wkrótce. Serdecznie pozdrawiam panią Głowacką oraz Użytkownika Nick. Miłego i spokojnego dnia wszystkim- zdrowia!

 • Nick 13.09.2021

  Trzeba przyznać nieco racji p. rzecznik - "likwidacja" to niepotrzebne słowo w tym artykule. Moje pierwsze odczucie też było takie, że Auchan oszalał i kończy sprzedaż w necie. Ale spokojnie czytałem dalej i jest dla mnie jasne, że chodzi o rekonfigurację, a nie likwidację.

  Oczywiście już w kolejnym zdaniu (i następnych) wszystko się wyjaśnia, dlatego p. rzecznik nie powinna używać zwrotu "kompletna bzdura" bo artykuł jest jak najbardziej merytoryczny.

  Nawiasem mówiąc, skoro zagląda tu p. rzecznik - proszę dać znać kiedy wreszcie Auchan zacznie oferować dostawy w Trójmiejście? Dlaczego tak strasznie długo zwlekają Państwo z oczywistym ruchem? Dziurę po Tesco przez cały czas próbują łatać kolejne sklepy i firmy dostawcze/pośrednicy, ale daleko im do tamtych standardów, jest to raczej jakaś zabawa w e-commerce. Dlatego naprawdę przydałoby się, żeby Auchan wreszcie zabrał się za temat na poważnie.

 • Magdalena Głowacka, wiadomoscihandlowe.pl 13.09.2021

  Tytuł artykułu nie jest bzdurą, jest cytatem z Państwa informacji do klientów. Auchan Polska w komunikacie dla użytkowników aplikacji mobilnej (w tym do mnie) wyraźnie podaje: "W związku z połączeniem naszych sklepów internetowych, serwis auchandirect.pl zostanie wyłączony."
  Dalej informujemy: "Auchan Polska planuje likwidację sklepu internetowego AuchanDirect. Nie oznacza to, że francuski detalista zrezygnuje ze sprzedaży online. Firma przebudowuje swoje serwisy, aby ułatwić klientom zakupy w sieci." Wyłączenie serwisu oznacza jego likwidację, usunięcie. Wyraźnie zaznaczamy, że chodzi o AuchanDirect.
  Co więcej, w regulaminie Cyfrowego Konta Auchan czytamy: "Korzystanie z usług Cyfrowego Konta Auchan za pośrednictwem serwisu auchandirect.pl nie będzie więcej możliwe."
  I dalej: "Użytkownicy dawnego sklepu internetowego AuchanDirect.pl (auchandirect.pl) mogą uzyskać dostęp do
  historii swoich zamówień w tym sklepie internetowym na żądanie."

 • Rzecznik Auchan Dorota Patejko 13.09.2021

  Auchan nie planuje likwidacji sklepu internetowego - zdanie wprowadza w błąd czytelników. Plany Auchan zakładają łączenie serwisu online dla klientów w celu jego uproszczenia. Tytuł artykułu oraz pierwsze zdanie jest kompletną bzdurą i proszę o poprawienie tej informacji. Dziękuję!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także