22.07.2019/12:04

Auchan zaprasza klientów na zakupy z własnymi opakowaniami. Wcześniej zrobił to Carrefour

Auchan to kolejna sieć handlowa, która zachęca swoich klientów by przychodzili do sklepów z własnymi opakowaniami. Na razie opcja dostępna jest w kilku placówkach sieci, jednak jak informuje portal wirtualnemedia.pl, najpóźniej do połowy września pojawi się we wszystkich sklepach Auchan w Polsce.

Dorota Patejko, rzeczniczka prasowa Auchan w komentarzu dla portalu wirtualnemedia.pl podkreśla, że testy rozwiązania rozpoczęły się dwa lata temu w hipermarkecie na warszawskiej Woli, a następnie zostały rozszerzone na sklep Auchan w podwarszawskim Piasecznie.

Dotychczas klienci Auchan mogli pakować do własnych opakowań jedynie produkty z działu Bazarek, w którym wyroby sprzedawane są na wagę, na sztuki albo na litry. Jak tłumaczy Patejko, klientom taka możliwość się spodobała, w związku z czym firma zdecydowała się wdrożyć rozwiązanie również w działach z wędlinami i serami na wagę, a także z owocami i warzywami.

Jak podają wirtualnemedia.pl, Auchan zamierza wdrożyć możliwość robienia zakupów do własnych opakowań we wszystkich sklepach "do końca sierpnia lub do połowy września".

Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że projekt nawiązujący do filozofii zero waste rozwijany będzie przez Auchan nie tylko w hipermarketach, ale także w supermarketach. Opcję zakupów na wagę do własnych opakowań widzieliśmy w supermarkecie Auchan działającym w warszawskim Wilanowie.

Do chwili publikacji niniejszego tekstu nie otrzymaliśmy komentarza Auchan Polska.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu o wdrożeniu podobnych rozwiązań na polskim rynku poinformował Carrefour. Francuska sieć prowadziła testy takiej inicjatywy w sklepach w Bydgoszczy i Toruniu, a teraz poszerza możliwość pakowania towarów sprzedawanych na wagę do własnych opakowań klientów na wszystkie hipermarkety i supermarkety Carrefour w Polsce.

- Klienci, którym bliska jest idea less waste lub po prostu chcieliby zacząć robić zakupy w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, mogą zabrać do sklepu swoje pudełka, woreczki lub słoiki. W sklepie wystarczy przekazać opakowanie pracownikowi obsługującemu wybrane stoisko z produktami na wagę, takimi jak wędliny czy sery. Sprzedawca wytaruje pudełko, nałoży do niego produkt i przyklei na spód opakowania etykietę wagi do zeskanowania przy kasie. Carrefour zachęca też do zakupu owoców i warzyw do swoich woreczków - tłumaczyło biuro prasowe Carrefour Polska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.