20.05.2020/12:06

AVIA rozmawia o przejęciach małych sieci stacji paliw. Firma zainteresowana stacjami Lotosu

W związku z pandemią koronawirusa firma Unimot mocno ograniczyła rozwój sieci stacji paliw Avia w I kw. 2020 r. Adam Sikorski, prezes spółki zapowiedział jednak, że plany inwestycyjne z pierwszych sześciu miesięcy br. firma będzie chciała zrealizować w II połowie roku. Według pierwotnych planów firma chciała mieć na koniec br. ok. 80 stacji. Władze spółki sygnalizują, że jest szansa na jego realizację, niemniej pułapem, z którego firma będzie zadowolona jest 70 punktów.

Adam Sikorski, prezes spółki Unimot, która rozwija sieć stacji Avia w Polsce podkreślił, że w maju firma powróciła do rozmów z partnerami ws. otwierania kolejnych stacji paliw. – Rozmawiamy z właścicielami punktów w naprawdę świetnych lokalizacjach. Kluczowa jest dla nas jakość a nie ilość – podkreśla szef Unimotu.

Jednocześnie wskazuje, że firma prowadzi rozmowy nt. przejęć z małymi sieciami stacji paliw liczącymi od 5 do 10 stacji. – Jeśli uda nam się sfinalizować te rozmowy, nasza sieć na koniec roku może sięgnąć 80 punktów. Bez tych akwizycji będziemy zadowoleni z osiągnięcia liczby 70 stacji paliw.

Adam Sikorski wskazał, że firma jest także zainteresowana stacjami, których będzie musiał pozbyć się PKN Orlen po przejęciu Grupy Lotos wraz z siecią ponad 500 stacji paliw. Prezes Unimotu zastrzega jednocześnie, że firma będzie rozwijać się organicznie i nie będzie czekać na ewentualne okazje do przejęcia stacji wynikających z transakcji przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.