07.02.2017/10:48

Banki kuszą mały handel do instalacji terminali płatniczych

Darmowy sprzęt, brak opłat za dzierżawę i zerowy interchange przez rok. Tym banki kuszą sklepikarzy do instalacji terminali – czytamy w Pulsie Biznesu.

W Polsce działa już pół miliona terminali płatniczych. Kolejne 500 tys., a może nawet milion, ma stanąć w ciągu trzech lat. Jak podaje Puls Biznesu, takie zobowiązanie wobec resortu rozwoju chce podjąć branża finansowa, która od początku stycznia pracuje nad funduszem na rzecz „terminalizacji” kraju, zwiększenia obrotu bezgotówkowego, a co za tym idzie, ograniczenia szarej strefy.

Obecnie trwają intensywne prace nad szczegółowymi rozwiązaniami. Generalnie założenie jest takie, żeby w ciągu trzech lat sfinansować instalację ponad 500 tys. terminali. Resort rozwoju mówi o milionie urządzeń, gdyż na tyle ocenia liczbę kas fiskalnych bez terminalu. Wstępne założenia są takie, żeby każdy nowy detalista przez rok był zwolniony z opłaty za dzierżawę POS i nie musiał płacić interchange.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.