05.07.2020/11:05

Banknoty o nominale 500 zł trafiły do bankomatów. Znak inflacji?

Jak poinformował NBP, w części banomatów pojawią się banknoty 500-złotowe. To nowość, bo choć są one w obiegu od 3 lat, do tej pory służyły raczej do rozliczeń między instytucjami.

"Banknoty o nominale 500 zł ułatwiają rozliczenia gotówkowe pomiędzy obywatelami oraz pozwalają na zmniejszenie kosztów obsługi pieniądza ponoszonych przez przedsiębiorców. Można ich używać we wszystkich transakcjach gotówkowych w całej Polsce" - poinformował Narodowy Bank Polski.

W obiegu pojawiły się już w 2017 r., jednak do tej pory mało kto trzymał je w portfelu czy płacił nimi w sklepie. Przechowywane były przede wszystkim w bankowych skarbcach i używane w rozliczeniach pomiędzy instytucjami.

Teraz mają się pojawić w wybranych bankomatach, kasach banków i w placówkach poczty Polskiej tak, aby dostępne były dla wszystkich klientów.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kj 05.07.2020

    Dokładnie, jak wyszedł ten banknot to ja już chyba kolejnego dnia trzymałem go w ręce

  • 9+6 05.07.2020

    Troszkę takie pierdolety jeśli chodzi o używanie tych nominałów. Szczególnie na samym początku sporo ich trafiło do zwykłych szaraczków.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.