13.09.2019/09:50

BAT chce zredukować 2300 miejsc pracy w ramach ograniczenia produkcji papierosów

Producent papierosów British American Tobacco planuje zmienjszyć zatrudnienie o 2300 miejsc pracy, ponieważ sprzedaż papierosów spada na głównych rynkach, a prezydent USA Donald Trump ślubuje zaostrzyć ograniczenia dotyczące nowych alternatyw dla palenia – podaje Bloomberg.com.

BAT spodziewa się do końca redukcji miejsc pracy, co wpłynie na ponad 20 proc. stanowisk kierowniczych do stycznia. Plan cięć został ogłoszony pięć miesięcy po tym, jak Jack Bowles zastąpił Nicandro Durante na stanowisku dyrektora generalnego firmy.

Firmy tytoniowe borykają się z największymi problemami od dziesięcioleci, ponieważ pojawienie się waporyzacji i groźba nowych ograniczeń sprzedaży niepokoją inwestorów. Rozwój alternatyw dla palenia przyspieszył spadek konsumpcji papierosów i zachęcił organy regulacyjne do ograniczenia stosowania nowych produktów.

Plan redukcji miejsc pracy powstał po tym, jak rywal Philip Morris International ogłosił, że zwrócił się do Altria Group o ponowne połączenie po rozpadzie około dekady temu. Posunięcie to stworzyłoby globalnego giganta tytoniowego, który przyćmiewałby BAT.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.