28.10.2018/00:19

Będzie rozszerzenie zakazu handlu na sobotę i poniedziałek? Minister dementuje!

Radio Zet poinformowało w czwartek, że rząd najprawdopodobniej poprze propozycję "Solidarności", aby zakaz handlu w niedzielę został rozszerzony i obowiązywał do soboty od godziny 22:00 aż do poniedziałku do 5:00. Minister Elżbieta Rafalska dementuje te doniesienia.

W informacji Radio Zet powołało się na słowa minister pracy Elżbiety Rafalskiej, która miała powiedzieć dziennikarzowi stacji, że w listopadzie lub w grudniu mogą rozpocząć się prace w parlamencie (nad rozwiązaniami zaproponowanymi przez Solidarność – red.). Zmiany miałby zacząć obowiązywać w I kw. 2019 roku.

W piątek minister Rafalska umieściła na Twitterze wpis, w którym poinformowała, że w resorcie pracy nie trwają żadne prace dot. doby pracowniczej.

W sobotę rano na Twitterze minister Elżbieta Rafalska opublikowała kolejny wpis, którym dementuje doniesienia o planowanym rozszerzeniu zakazu handlu na sobotę i podkreśla, że "są nieprawdziwe".

Elżbieta Rafalska napisała na Twitterze: „Nie ma i nigdy nie było żadnych planów jego rozszerzenia na sobotę. Nigdy nie twierdziłam, że ograniczenie handlu powinno dotyczyć także soboty. To kłamstwo, rozsiewane, by wywołać niepokój”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.