30.10.2020/19:17

ARiMR oraz KOWR rozpoczęły już odkup przycmentarnych kwiatów. Wsparcie zapowiada MRPiT

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty w związku z decyzją rządu dotyczącą zamknięcia cmentarzy na najbliższe 3 dni. Pierwotnie o szczegółach mieli dowiedzieć się w przyszłym tygodniu, ale część decyzji ogłoszono w weekend. Niemniej jednak straty sprzedawcą będą potężne, szczególnie tych, którzy wyspecjalizowali się w sprzedaży kwiatów.

„W związku z decyzją dotyczącą zamknięcia cmentarzy na najbliższe 3 dni zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu.” – zapowiedział na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę po południu jednak Morawiecki poinformował, że terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. - Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję - zaznaczył premier.

Również w sobotę, późnym popołudniem stanowisko w sprawie zajęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

- Przekażemy 180 mln zł dla wszystkich przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy i kwiatów. Chciałabym przede wszystkim powiedzieć wszystkim przedsiębiorcom, że nie pozostaną sami i państwo polskie wykaże się wsparciem finansowym - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister w MRPiT.

 

Przypomnijmy, że dzisiaj po południu premier Mateusz Morawiecki, wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili decyzję o zamknięciu cmentarzy. Na razie (godz. 16.45) w dzienniku ustaw nie pojawiło się również rozporządzenie regulujące tę zmianę.

Kliknij i przeczytaj także:

Rząd zamyka cmentarze. Klienci rzucili się do sklepów, chcą odwiedzić zmarłych jeszcze dziś? Przycmentarni handlarze zostną na lodzie?

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • andy 31.10.2020

    absurd za absurdem.....oni już nad niczym nie panują....totalna improwizacja.....

  • Maxx 31.10.2020

    Tylko jak te straty wykazać..

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.