23.08.2018/16:49

Beiersdorf chce zwiększyć potencjał wiodących marek

Po dobrych wynikach półrocznych właściciel znanych marek kosmetycznych zwiększył prognozę przychodów. Grupa chce też zwiększyć potencjał marek Eucerin, Hansaplast i Nivea.

Globalna sprzedaż grupy Beiersdorf wzrosła w minionym półroczu o 7,7 proc. Nominalnie przychody osiągnęły wartość 3,613 mld euro. W analogicznym okresie roku poprzedniego było to 3,513 mld. Jest to wzrost o 2,8 proc. EBIT grupy wzrósł o 4,3 proc. z poziomu 561 mln euro do 585 mln euro.

Sprzedaż wiodącej marki grupy Nivea, wzrosła w skali pół roku o 3,5 proc. Z kolei sekcja biznesowa Derma, obejmująca marki Eucerin i Aquaphor zwiększyła swoją sprzedaż o 9,5 proc. Niewielki wzrost zanotował także dział medyczny i marki Hansaplast i Elastoplast. Wyniósł on 0,9 proc. w porównaniu z rokiem 2017.

- Kluczowym elementem stałej zwyżki naszych wyników są starania, by jeszcze bardziej zwiększyć potencjał marek Eucerin i Hansaplast wraz z naszą kluczową marką NIVEA, a także by stałe dążenie ku digitalizacji. W mojej ocenie to dobry i efektywny kierunek przyszłych działań. Nasza silna pozycja jest wyraźnie widoczna i z optymizmem patrzymy na nadchodzące miesiące - powiedział Stefan F. Heidenreich, dyrektor generalny Beiersdorf AG.

Grupa umacnia pozycję na świecie

Obraną strategię potwierdzają globalne wyniki grupy. Sprzedaż w regionie Europy w ujęciu organicznym wzrosła o 5,5 proc., nominalnie natomiast o 3,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku, osiągając 1,543 mld euro (w roku poprzednim było to 1,491 mld euro). W Europie Zachodniej odnotowano wzrost o 5 proc., natomiast we Wschodniej o 7,5 proc. Grupa zanotowała też zwyżkę sprzedaży w rejonie Ameryki Północnej i Południowej na poziomie 4,5 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Ameryka Północna odnotowała wzrost o 12,5 proc. W Ameryce Łacińskiej natomiast sprzedaż spadła o 0,7 proc. Region Afryki, Azji i Australii odnotował 11,2 proc. wzrostu sprzedaży. Nominalnie wzrosła ona o 3,6 proc. do wartości 926 mln euro w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem – 894 mln euro.

Perspektywy sprzedaży grupy Beiersdorf na rok 2018 pozostają niezmienne. Oczekuje się wzrostu dochodów o około 5proc. Także marża EBIT z działalności operacyjnej ma przez cały czas utrzymać się na poziomie z roku ubiegłego. Dziś jest to 16,2 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.