05.06.2017/09:38

Bezrobocie czy bezczynność? – analiza rynku pracy w Polsce

Dane o rekordowo niskim bezrobociu i silnym popycie na pracowników nie oddają pełnego obrazu polskiego rynku pracy i ukrywają poważne problemy strukturalne sfery zatrudnienia i aktywności zawodowej Polaków – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl. Od bezrobocia zdecydowanie ważniejsze są współczynnik zatrudnienia i skala bierności zawodowej.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Almost 11.07.2017

    Tak, tylko z tego co zauważyłem, nawet na przykładzie Rzetelnego Kandydata dzieje się ciągle to samo - wszechobecny hejt. Ludzie narzekają na inicjatywę, węsząc wszędzie podstęp. Zamiast wyrazić zainteresowanie dodatkowym źródłem pomocy zawodowej, łatwiej jest skazać wschodzące przedsięwzięcie na porażkę już na starcie... I tak jest ze wszystkim, a błędne koło nabiera rozpędu

  • Bauamnn 27.06.2017

    Zdecydowanie ani bezrobocie ani bezczynność niczemu nie służą. Mamy w Polsce trochę programów aktywizujących, aż dziw, że tak mało osób z nich korzysta, niedawno dla pracowników tymczasowych powstał certyfikat Rzetelny Kandydat chociażby. Wystarczy trochę się rozejrzeć i na pewno znajdziemy coś właściwego dla siebie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.