24.12.2018/11:10

Bezrobotni zarejestrowani i stopa bezrobocia. Stan w końcu listopada 2018 r.

GUS opublikował najnowsze dane dotyczące bezrobocia rejestrowanego - stan na koniec listopada 2018 r. Stopa bezrobocia w skali całego kraju wyniosła 5,7 proc. Łączna liczba zarejestrowanych w kraju bezrobotnych to 950,5 tys.

Najniższe bezrobocie notowane jest w regionie warszawskim stołecznym - 2,3 proc. Liczba bezrobotnych wynosi tam 42,7 tys. Na drugim miejscu plasuje się Wielkopolska z 3,1-proc. bezrobociem i liczbą 50,3 tys. zarejestrowanych bezrobotnych. Na trzecim miejscu jest Śląsk. Bezrobocie wynosi tam 4,3 proc. a zarejestrowanych osób bez pracy jest 79,5 tys.

Najwyższe bezrobocie odnotowano w na Warmii i Mazurach, gdzie wynosi ono 10,1 proc. To obecnie jedyny region kraju z dwucyfrową stopą bezrobocia. Zarejestrowanych bezrobotnych jest tam 51,7 tys. Niewiele niższe bezrobocie panuje w regionie mazowieckim, z wyłączeniem regionu stołecznego. Wokół stolicy 9,6 proc., czyli 92,1 tys. osób, pozostaje bez pracy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gija888 29.01.2019

    To jest jeden wielki przekręt. Jakie bezrobocie????
    Tak samo jest ze strajkującymi policjantami, pielęgniarkami i nauczycielami na zwolnieniu lekarskim. Nie mam nic do nich niech strajkują bo jeśli jedni dostają to dlaczego inni mają być pokrzywdzeni, ale ludzie przecież to niemożliwe, że naraz może chorować tyle osób.
    Lekarze dostają w łapę i wypisują zwolnienia potęgę!!!
    To jest mega temat do prześwietlenia.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.