24.04.2017/13:29

Biedronka będzie sprzedawać chleb od Nowakowskiego z pieca opalanego drewnem 

Do sprzedaży we wszystkich sklepach Biedronka trafił chleb pszenno-żytni na zakwasie w rustykalnym stylu, wypiekany w piecu opalanym drewnem. Nowy produkt dostarczy do sklepów sieci piekarnia Nowakowski i będzie on dostępny jest w stałym asortymencie (za 2,99 zł). 

Cały proces produkcji chleba – od momentu nastawienia poolish’u  (baza ciasta) do wypieku – trwa ok. 24 godzin (w tym osiemnastu godzinach fermentacji). Następnie w postaci zamrożonej trafia on do placówek sieci Biedronka, gdzie po odmrożeniu jest dopiekany przez ok. 20 minut w sklepowych piecach, a następnie trafia na półki. 

Przygotowane ciasto trafia na linię produkcyjną, gdzie dzięki ręcznemu formowaniu otrzymywane są bochenki o unikalnym rustykalnym kształcie. Wypiek odbywa się na jedynej w Polsce linii produkcyjnej z piecem opalanym drewnem, umożliwiającym produkcję chleba na przemysłową skalę. Wykorzystywany piec zbudowany został na wzór słynnych włoskich pieców do wypieku pizzy, m.in. taśma wypiekowa pieca składa się z płyt ze skamieniałej lawy wulkanicznej z okolic Neapolu. Opalanie drewnem nadaje wypiekom charakterystyczny zapach, smak i barwę. Dzięki niemu możliwe jest otrzymanie chleba o większej objętości, chrupiącym spodzie i skórce oraz wilgotnym, delikatnym miękiszu. 

Ofercie towarzyszy kampania marketingowa, wspierana przez spoty telewizyjne emitowane w ogólnopolskich kanałach.

Nawiązanie współpracy z firmą Nowakowski, producentem pieczywa, to kolejny krok sieci Biedronka w celu oferowania klientom najwyższej jakości produktów i zarazem zaproszenie do odkrywania tradycyjnych smaków, połączonych z nutą nowoczesności.

Biedronka od początku działalności stawia na długofalowe partnerstwa z polskimi producentami. Obecnie współpracuje  z ponad 500 polskimi firmami. Ponad 200 jest związanych z Biedronką od ponad 10 lat, a kilkadziesiąt od początku istnienia sieci. 

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki - największej sieci detalicznej w Polsce, mającej ponad 2720 sklepów w ponad tysiącu miejscowości. Firma zatrudnia w Polsce ponad 60 tys. pracowników. Od 1995 r. Grupa Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 12 mld zł.
 

Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • polak 22.09.2017

  To opalanie drewnem polega na tym, że piec jest elektryczny a kilka kawałków drewna wrzucone jest na drugim końcu pieca. Dym z tych kilku kawałków drewna zaopatruje tysiące wypieczonych chlebów w sposób elektryczny.

 • oszukany 18.07.2017

  OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZEDSIĘBIORCÓW I OSOBY PRYWATNE PRZED WSPÓŁPRACĄ Z FIRMĄ: NOWAKOWSKI PIEKARNIE SP. Z O.O. JACEK NOWAKOWSKI. 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Mazowiecka 11. NIP: 531-169-11-50. Oszustwa odbywają się w filii zakładu w miejscowości Kolonia Klepaczka ul. Transportowa 4 gm. Kamienica Polska. Firma nie płaci za wykonane usługi i zlecenia ponad pół roku. Usługi zleca bezpośrednio współwłaściciel firmy Jacek Nowakowski, którego długi wobec firm współpracujących rosną jak na drożdżach. Proceder oszukiwania jest bardzo prosty. Jacek Nowakowski zleca prace do wykonania płaci za pierwsze faktury. Firmy nabierają zaufania, po czym zleca coraz więcej robót i już przestaje płacić. W ten sposób zostało oszukanych kilkadziesiąt firm na kilkadziesiąt milionów złotych. W tej chwili sprawę prowadzi Policja - Wydział Przestępczości Gospodarczej i Urząd Skarbowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Wszystkich poszkodowanych uprasza się o zgłaszanie do wymienionych instytucji. Przy jakichkolwiek

 • oszukany 06.07.2017

  OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZEDSIĘBIORCÓW I OSOBY PRYWATNE PRZED WSPÓŁPRACĄ Z FIRMĄ: NOWAKOWSKI PIEKARNIE SP. Z O.O. 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Mazowiecka 11. NIP: 531-169-11-50. Oszustwa odbywają się w filii zakładu w miejscowości Kolonia Klepaczka ul. Transportowa 4 gm. Kamienica Polska. Jacek Nowakowski nie płaci za wykonane usługi ponad pół roku.

 • Mike 17.05.2017

  nowakowski ty (komentarz ocenzurowany przez moderatora; prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi na forum!)

 • Mike 17.05.2017

  Chlebek dobry ale ZEPSUTY ZAMRAŻANIEM I DOPIEKANIEM W PIECU ELEKTRYCZNYM!!!!!! PIEKARZE !!!!! CZY WY ZAWSZE MUSICIE SPIEPRZYĆ TO CO BYŁOBY BARDZO DOBRE????????????????????/

 • marek 01.05.2017

  chleb jest mrozony!zwykle scierwo a nie chleb!

 • gosc 01.05.2017

  chleby i bulki z biedronki to badziew dla biednych i naiwnych!

 • Piekarz 30.04.2017

  Kolejni robią nas w balona Tragedia

 • Marfe 30.04.2017

  I ZNOWU HASŁO FAJNE A NIE MÓWI O WSZYSTKIM.
  1. Cały proces produkcji chleba – od momentu nastawienia poolish’u (baza ciasta) do wypieku – trwa ok. 24 godzin (w tym osiemnastu godzinach fermentacji). Następnie w postaci zamrożonej trafia on do placówek sieci Biedronka, gdzie po odmrożeniu jest dopiekany przez ok. 20 minut w sklepowych piecach, a następnie trafia na półki. ( ta technologia przyszła z zachodu od firm tzw. molochów... hurt, hurt i jeszcze raz ilość. Hasło "z pieca opalanego drewnem" - nie ma nic wspólnego z chlebem z Biedronki - jedynie surowe mrożone poformowane ciasto. )
  Może Nowakowski i wypieka w piecu opalanym drewnem - ale nie Biedronka!
  2. Wykorzystywany piec zbudowany został na wzór słynnych włoskich pieców do wypieku pizzy, m.in. taśma wypiekowa pieca składa się z płyt ze skamieniałej lawy wulkanicznej z okolic Neapolu. (we włoskim piecu do pizzy wypiekają tradycyjny polski chleb?... żarty jakieś czy co?)
  Kto w ogóle pisał ten artykuł? Tragedia....

 • Pyszny chlebek 29.04.2017

  Prosze poczekac, jak tylko dojedzie spulchniacz, glutaminian itp., to na pewno bedzie i u Pani w sklepie :)

 • Bettina46 26.04.2017

  Witam,od paru dni pokazujecie reklamę chleba ,którego nie ma ! Mieszkam blisko "Biedronki" zaglądam kilka razy dziennie...na próżno -chleba nie ma,więc dlaczego reklamujecie? Co to ma być? Nudzi Wam się? Ktoś powinien personalnie odpowiedzieć za wprowadzanie klientów w błąd...wstyd !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.