23.07.2020/13:33

Biedronka będzie sprzedawać lokalne tygodniki

Sieć dyskontów nawiązał współpracę z wydawcami prasy lokalnej i regionalnej i zapewni dystrybucję tytułów w swoich placówkach.

Na półki dyskontera wchodzą m.in. Tygodnik Podhalański, Tygodnik Zamojski, Tygodnik Siedlecki i Nowiny Raciborskie. Łącznie aż w 67 miejscowościach w Polsce klienci Biedronki mogą kupić jeden z 4 lokalnie wydawanych tygodników. To efekt pilotażowego projektu, który Biedronka prowadzi wraz z wydawcami gazet lokalnych.

Pierwsze dane pokazują, że wśród najwierniejszych czytelników znajdują się mieszkańcy Nowego Targu, Tomaszowa Lubelskiego i Siedlec. Aktualnie w teście bierze udział blisko 120 sklepów sieci Biedronka.

– Cieszę się, że Biedronka wspiera rozwój lokalnej prasy. W wielu mniejszych miejscowościach Polski, to właśnie jej sklepy są często jedynym miejscem, gdzie można kupić książki lub prasę – mówi Jerzy Jurecki, dziennikarz i wydawca Tygodnika Podhalańskiego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także