01.04.2020/16:55

Biedronka i Lidl czynne nawet przez całą dobę! Sieci reagują na najnowszą decyzję rządu

Biedronka, która niedawno skróciła godziny otwarcia sklepów w związku z koronawirusem, tym razem zdecydowała się na ich wydłużenie. W jej ślady poszedł Lidl. Sieci oficjalnie przyznają, że jest to reakcja na najnowsze zmiany w prawie ogłoszone przez polski rząd, które m.in. ograniczają liczbę klientów przebywających w danej chwili w sklepach do trzykrotności liczby kas w placówce.

Od 2 kwietnia większość sklepów sieci Biedronka i Lidl będzie czynna w godz. 6:00 – 24:00. W przypadku Biedronki, dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy dyskontowej sieci w całej Polsce będą czynne całą dobę. Wybrane sklepy Lidla, np. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni czy Poznaniu, również będą otwarte 24h, i to już od 2 kwietnia. Przedstawiciele sieci wskazują, że szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia pojawią się na stronie Lidl.pl oraz w aplikacji Lidl Plus.

Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka podkreśla, że obowiązkiem jego firmy jest to, aby umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. – Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort – komentuje przedstawiciel sieci.

Biedronka informuje przy tym, że dostosowała się już do nowych regulacji w zakresie m.in. godzin dla seniorów (codziennie od 10 do 12 do sklepu nie ma wstępu żaden klient w wieku poniżej 65 lat) oraz zmniejszonych limitów osób w sklepach. - Dla naszych klientów ważne jest, by spędzić nadchodzące Święta Wielkanocne w najlepszy możliwy sposób. Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę – dodaje Paweł Stolecki.

Natomiast w komunikacie Lidl Polska czytamy, że „w związku z wprowadzonym limitem osób obecnych w obiekcie – maksymalnie trzy osoby na punkt kasowy – w salach sprzedaży Lidl Polska będzie mogło przebywać ok. 15-20 osób (limit uzależniony od liczby kas w danym obiekcie). Klienci wchodzący na teren sklepu mają obowiązek założenia jednorazowych rękawic, które są dostępne przy wejściu do obiektu. Dzięki wprowadzonym dotychczas zmianom, szerokim alejkom sklepowym i dużej powierzchni sali sprzedaży obiektów Lidl Polska oraz małą liczbą osób w sklepach, dokonywanie zakupów przez klientów jest bezpieczne oraz komfortowe. Z kolei szeroka oferta produktów spożywczych i przemysłowych pozwoli każdemu przygotować się na nadchodzące Święta Wielkanocne”.

Dodaj komentarz

15 komentarzy

 • Kasjer 03.04.2020

  I tak mam lepiej niż w szpitalu...
  Mam szybę odgradzająca, mam maskę, mam rękawiczki, mam żel. Ryzyko jest, ale jest praca.
  Jak obrot spadnie, to zaczną zwalniać ludzi. Nie ma siły. To chyba lepiej pomeczyc sie po 12h s tym wirusem niż stracić pracę I nie mieć co do garnka wsadzić. Jakbym nie chciał tu pracować, to bym poszeel pracować gdzie? Do galerii? Zastanówcie się...

 • DARO 02.04.2020

  Zapewnie o 23 beda takie kolejki ze woskow zabraknie. (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

 • Kasjerka 02.04.2020

  Cóż same myślałyśmy że to żart. Później chciało nam się płakać. Obiecane wolne zabrane. Przerwa techniczna zabrana. Ochrony brak to kasjerka y mnie w sklepie są ochroną. Praca 10-12h dziennie i opryskliwi klienci. Chyba chcą nas zamęczyć zanim zrobi to wirus.

 • klient Biedronki 02.04.2020

  Władzo Biedronki opamiętaj się narażać zdrowie pracowników dla paru złotych więcej.
  A gdzie są związki zawodowe ?
  Niech sama "góra władzy"sama obsługuje.
  Tak się przestrzega zasad bezpieczeństwa.
  Można przecież zrobić zakupy na parę dni nie zamykają całkowicie sklepów.
  Jako klienci powinniśmy zrobić zakupy wcześniej i siedzieć w domu.
  Wielki SZACUNEK dla zwykłych pracowników bo nikt o nich nie dba.

 • Tu i teraz 02.04.2020

  O Jezu... Kasjerki jeszcze bardziej się naraża. Czyżby one mniej ryzykują od pracowników medycznych? Który lekarz DZIENNIE obsługuje ponad 700 osób?? Makabra.

 • mezt 02.04.2020

  Ustanowienie urzedowych godzin dla seniorow przyczynilo sie do poteznego zamieszania. Co trzeci Polak ma wiecej niz 60 lat, 2 godziny nic nie daja. To tylko antagonizowanie spoleczenstwa i robienie zamieszania. DZiadki sie tlocza, reszta wkurza, a sklepy tez maja klopot, zeby to ogarnac. To absurd.

 • Jeremi 02.04.2020

  Pis zawalił sprawę przed epidemią bo nie przygotował się do niej. Wiadomo było, ze epidemia przyjdzie a dwa miliardy poszły na kłamstwa i manipulacje w TVP zamiast do służby zdrowia. Kamiński i jego CBA dostali środki po specjalnych centrach do podejmowania działań w sytuacji zagrożeń, ale dla pisu inwigilacja Polaków jest ważniejsza.

 • iwa2 02.04.2020

  Z tego co mówią klienci mojego marketu to w biedronce nie ma pleksy, kasjerki nie mają rękawiczek, nie ma dzynfekcji przed wejściem na sklep......Kasjerki nie mają maseczek... Totalne olanie pracownika.... A ja narzekałam na swoą sieć.... A mam wszystką ochrone...

 • adziu 01.04.2020

  drodzy klijenci z wielkim szacunkiem dla was ale i my oczekujemy szacunku od was nie dawno słyszałem jak klijent powiedział do kasjera że tu pracują same głupki chociaż wy poszanujcie kasjerów w biedronce bo kierownicy tych sklepów i wyżej postawieni na stanowiskach mają ich gdzieś oni też mają rodziny i uczucia oraz problemy nie są śmieciami idż chamie do kierownika i wygarnij mu a nie kasjerowi on wykonuje tylko polecenia a po za tym rząd się pogubił z jednej strony nie wychodzmy z domu a zdrugiej karzom nam nararzać własne życie zamiast zamknąć sklepy w soboty i niedziele

 • Dudek 01.04.2020

  Brzmi to jak ponury żart.

 • Sławek 01.04.2020

  Ludzie przynajmniej pracownicy Biedronki mają pracę i nie musza sie obawiać o przychody. Gdzie tu problem?

 • Sarna Hania 01.04.2020

  To nie Prima Aprilis, pracownicy Biedronki są załamani A Wy drodzy klienci zapraszamy na spacery jeszcze kilka osób, przychodzi do pracy z przyjemnością Was obsłużymy.....

 • jj 01.04.2020

  Chyba nie oto chodziło Morawieckiemu????? HAHAHAHAHAHAH. Jak zwykle Biedroneczka znajdzie obejścia. Teraz Ci ludzie muszą tyrać w 24 h zmianach. Ciekawe co na to schowane związki.

 • 123 01.04.2020

  Prima aprilis

 • xyz 01.04.2020

  Fajny żarcik

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.