06.01.2019/21:56

Biedronka i Lidl pojedynkowały się na najniższe ceny. Nikt nie wygrał!?

W ubiegłym tygodniu sieci handlowe Biedronka i Lidl przeprowadziły promocję sześciu produktów (marki własnej) pierwszej potrzeby. Wydawałoby się, że celem akcji promocyjnej jest zasygnalizować klientom, że firma oferuje ceny niższe niż konkurent, okazało się, że to nie do końca prawda.

W ubiegłym tygodniu Lidl i Biedronka podkreślały, że w „nowej niższej cenie” oferują jajka (w dwóch rozmiarach M i L), masło (82%), olej słonecznikowy (1l) oraz mleko 1l (w dwóch wariantach zawartości tłuszczu 1,5 i 3,2%).

Jak ceny zestawu produktów kształtowały się w obu sieciach? Jak duże były różnice między Biedronką a Lidlem? Kto wygrał tę zdobył miano najtańszej sieci w Polsce? Hymm? Okazało się, że był remis, a klient który chciałby kupić wszystkie promowane produkty zapłaciłby zarówno w Lidlu jak i Biedronce 21,9 zł.

Co ciekawe wszystkie produkty w obu sieciach były w takich samych cenach jajka w rozmiarze M i L, kosztowały w Lidlu i Biedronce, kolejno 3,99 i 4,99 zł, masło – 4,99 zł, litr oleju słonecznikowego – 3,99 zł, a litrowe mleko o zawartości tłuszczu 1,5% i 3,2%, sieci zaoferowały za 1,95 i 1,99 zł.

Kampanie obu największych dyskonterów pokazują, że czasami nie chodzi o to aby przekonać klientów, że w moich sklepach jest taniej, ale że w moich sklepach jest równie tanio. W tym wypadku nie chodziło o to by odciągnąć klientów od sklepów konkurenta, ale żeby konkurent nie mógł odciągnął ich z moich sklepów. Oczywiście jest jeszcze pozostała grupa sieci handlowych, której klienci mogli chętniej pójść po zakupy „podstawowych” produktów do sklepów obu dyskonterów.

Gazetka promocyjna sieci Biedronka

Komunikat promocyjny ze strony Lidl (sieć komunikowała tę promocję także na antenie stacji radiowych)

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Liz 20.05.2019

    Nic innego jak zmowy handlowe. Za celowe zawyzanie cen wszystkich produktów, zarówno biedronka jak i Lidl powinni dostać kary finansowe!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.