28.10.2016/19:54

Biedronka wycofała ze sklepów jaja podejrzane o skażenie salmonellą. Problem dotyczy tylko w południowej Polski

21 października br. spółka Jeronimo Martins właściciel sieci sklepów Biedronka otrzymała od dostawcy jajek, Ferm Drobiu Woźniak, powiadomienie o wszczęciu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii kontroli dotyczącej kilku partii jajek. Wszczęcie kontroli wynikało z faktu umieszczenia przez jeden z krajów UE powiadomienia dot. produktu w systemie wczesnego ostrzegania RASFF. Należy przypomnieć, że Główny Inspektor Sanitarny nakazał wycofanie ze sklepów Biedronka dwóch partii jaj ze względu na podejrzenie, że mogą być one skażone Salmonellą.

"Producent przedstawił nam wyniki badań mikrobiologicznych dotyczących wspomnianych partii jajek, które nie wykazały nieprawidłowości. Z myślą o ograniczeniu ryzyka dla konsumentów, w ramach istniejących procedur nadzoru nad jakością i bezpieczeństwem oferowanych produktów, nasza firma podjęła decyzję o niezwłocznym wycofaniu ze swojej sieci wszystkich wskazanych partii" - informuje w komunikacie Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Tym samym, stanem na 28 października, tj. w dniu publikacji na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego komunikatu dotyczącego wybranych partii jajek, pochodzących z Ferm Drobiu Woźniak, żadna z zakwestionowanych partii nie znajdowała się już w sprzedaży w sieci sklepów Biedronka.

"Podkreślamy, że zakwestionowane partie jajek zostały przez producenta dostarczone jedynie do 5 spośród 15 naszych centrów dystrybucyjnych i znajdowały się w sprzedaży tylko w części naszych sklepów w południowej Polsce" - tłumaczą przedstawiciele Jeronimo Martins Polska S.A.

Jak wyjaśniają przedstawiciele sieci Biedronka "klienci, którzy kupili w naszej sieci jajka dostarczone przez Fermy Drobiu Wożniak o wskazanych numerach partii, mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie sieci Biedronka. Wystarczy, że zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (co konieczne jest do identyfikacji partii produktu), a otrzymają zwrot należności."

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.