21.04.2022/17:00

Biedronka, Kaufland, Makro, Netto, Żabka już nie sprzedają jaj z chowu klatkowego. Konsumenci popierają zmiany

Biedronka, Kaufland, Makro, Netto, Żabka – te firmy już nie sprzedają jaj z chowu klatkowego, a kolejne planują dołączyć do nich najpóźniej do 2025 roku. Udział klatkowej hodowli kur w strukturze polskiej produkcji jaj maleje. Zdecydowana większość konsumentów popiera te zmiany.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • hej 26.04.2022

  Jeszcze trochę i wrócą do jaj klatkowych albo przestaną pompować cenę bo nikt normalny nie będzie płacił fortuny za byle jajko przemysłowe na dłuższą metę. A że jajka to jeden z podstawowych produktów to ludzie mogą zacząć odpływać z tych sieci. Złotówki to ja bym nawet za wiejskie jajko nie zapłaciła nie mówiąc o przemysłowych wcale. Chcecie promować "wolne kury" to proszę bardzo ale nie przerzucajcie kosztów na klienta i nie wciskajcie kitu, że jako ściółkowe musi aż tyle kosztować. One powinny być w cenie klatkowych, a klatkowe jeszcze tańsze. Tak jak dawniej kosztowały, spokojnie można było kupić M-ki klatkowe po 20-30gr maksymalnie. Najpierw branża napompowała te najmniejsze jajka na 40-50gr (o większych nie mówiąc), a potem pozbyła się ich całkowicie wmawiając ludziom, że teraz za jajko trzeba dać 2x tyle ale za to "lepsze". Nie, nie, dziękuję, nie kupuję tego. W ogóle gdzie jakaś pewność, że te ściółkowe nie są klatkowe? Jak jaja z Czech potrafią jako polskie sprzedawać to problem jakiś podłożyć klatkowe zamiast sciółkowych?

 • Nickt 24.04.2022

  Dodajmy do tego, że "wolne" kury tak naprawdę wcale nie są wolne. Ludziom się chyba zdaje, że latają sobie luzem na dworze, grzebiąc i dziubiąc w trawce. A to tylko chwyt marketingowy. Przecież te kury na ściółce są tak ściśnięte, że się duszą. Nie mają żadnej przestrzeni, dalej siedzą zamknięte, przy sztucznym świetle, żrą chemiczną paszę i czują się tylko minimalnie lepiej niż kury klatkowe. Smak takich jajek jest naprawdę identyczny, zrobiłem parę razy tzw. ślepą próbę, nie dało się odróżnić ani wyglądem ani smakiem takich jaj od klatkowych. Dla producenta jest to wręcz mniejszy koszt produkcji, a ceny poszły w górę o 100%... to się nazywa interes!

 • Właśnie 22.04.2022

  Jaja klatkowe powinny wrócić do sieci handlowych. Koszty żywności są aktualnie tak wysokie, że jest to ważne dla większości konsumentów.

 • żal 21.04.2022

  Na szczęście są jeszcze inne sieci, które nie dały się zwariować i dzięki temu kupuję jajka poniżej 50gr, a nie po 80gr albo po 1zł. Do ludzi chyba nie dociera, że jedno i drugie jajko niczym się nie różni bo to te same pasze i antybiotyki. Ciekawe również co stało się z dnia na dzień z całą produkcją jaj klatkowych skoro stanowią jakieś 80% rynku. Skąd biorą się w takim razie ściółkowe w tak wielkiej ilości? Czyżby z importu? Pogratulować logiki takich działań. No ale jak się ma 500+ albo 15 emerytur to za jajko można zapłacić nawet 2zł. Jeszcze trochę i do tego dojdziecie, szanowni konsumenci.

 • Vejce1 21.04.2022

  Konsumenci nie popierają tych zmian ponieważ jaja klatkowe są tańsze od innych.
  Przy tej inflacji sieci powinny powrócić do jaj klatkowych.
  Lansowanie jaj ściółkowych czy z wolnego wybiegu to czysty lobbying

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także