09.02.2017/09:47

Biedronka kontynuuje misję zwiększania czytelnictwa wśród dzieci

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, po raz trzeci zaprasza debiutujących pisarzy oraz ilustratorów do wzięcia udziału w konkursie „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Na laureatów obu kategorii czeka nagroda finansowa – po 100 tys. zł dla każdego zwycięzcy, a także wydanie książki na podstawie wyłonionych prac oraz jej promocja w sklepach sieci.

Konkurs „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” stanowi formę wsparcia dla debiutujących pisarzy i ilustratorów. Ponadto dzięki tej inicjatywie oraz bogatej ofercie książek w przystępnej dla każdego cenie, Biedronka chce zachęcić dzieci oraz ich rodziców do lektury.

– Celem konkursu „Piórko 2017” jest stworzenie wartościowej książki dla dzieci, która trafi do jak największej liczby odbiorców – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR z Jeronimo Martins Polska. – W tegorocznej edycji chcemy podkreślić to, na co zwracają uwagę psychologowie, czyli kwestię rozwoju emocjonalnego dziecka dzięki czytaniu. To właśnie sięganie po książki pomaga młodym ludziom rozpoznawać i nazywać uczucia, dobierać sposoby ich wyrażania, ale też radzić sobie z nimi – dodaje.

Konkurs „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” wystartował 9 lutego br. O nagrody w nim ubiegać się mogą osoby pełnoletnie, których prace literackie lub graficzne nie były nigdy publikowane w druku lub wydawnictwach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN. Prace mogą zgłaszać osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach, ale nie zostały laureatami. W konkursie mogą wziąć również udział osoby posiadające obywatelstwo polskie, ale zamieszkałe poza granicami kraju.

Zwycięzcy obu etapów – dla pisarzy oraz ilustratorów - otrzymają nagrody w wysokości 100 tys. zł każdy. Oceną prac zajmą się specjalnie powołane do tego Kapituły Nagrody, w których zasiadają osoby związane z literaturą i ilustracją dziecięcą.

W pierwszym etapie teksty o objętości od 20 tys. do 60 tys. znaków można nadsyłać za pośrednictwem strony internetowej piorko2017.biedronka.pl do 21 marca br.

- Czytajcie rzeczy lepsze, niż sami piszecie. Taka lektura wywrze zbawienny wpływ na Wasz styl. Sięgajcie po książki, które Was zachwycają, uczcie się, podpatrujcie, bierzcie przykład – radzi Renata Piątkowska, pisarka, członek Kapituły w Kategorii Tekst - Nie poddawajcie się łatwo, nawet jeśli napisaliście wiele opowiadań i z żadnego nie jesteście zadowoleni - nie oznacza to jeszcze porażki. Porażką byłaby dopiero rezygnacja z pisania. Zapamiętajcie - talent to za mało. Niezbędna jest jeszcze pracowitość, motywacja, upór i to coś, co każe Wam myśleć: "Ja im pokażę!" – dodaje Renata Piątkowska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.