13.06.2020/13:40

Biedronka, Lidl i Żabka rekrutują kasjerów do nadmorskich miejscowości

Sieci marketów przygotowują się do gorącego sezonu nad morzem. Lidl i Biedronka szukają pracowników do kurortów nad Bałtykiem. - W tym szczególnym roku nadmorskie kurorty zapewne będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem – podaje portal wp.pl na podstawie informacji z biur prasowych Biedronki, Lidla czy Żabki.

Sklepy urządzają przeważnie rekrutację wewnętrzną do placówek działających w miejscowościach turystycznych, w których ruch zwiększa się w sezonie wakacyjnym. Chętnych do wyjazdu jest sporo, bo np. Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, zapewnia swoim pracownikom standardowe wynagrodzenie, premię uznaniową zależną od wyników i specjalną nagrodę letnią. Dodatkowo oferuje zwrot kosztów dojazdu, darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. 

Na wyjazd do obsługi nadmorskich sklepów Biedronka zdecydowało się w ubiegłym roku 240 pracowników. Sieć podejrzewa, że w tym roku liczba ta może być większa, bo i turystów nad Bałtykiem powinno być więcej. Biedronka zatrudni też pracowników sezonowych.

Podobny system poszukiwania kasjerów na wakacje stosuje Lidl. Niemiecki dyskonter nie prowadzi jednak dodatkowej rekrutacji. Przenosi swoich pracowników, którzy mieszkają w mniej turystycznych regionach, a chcieliby połączyć pracę z wypoczynkiem.

Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska powiedziała wp.pl, że tegoroczne rekrutacje odbyły się wyłączenie w sposób wewnętrzny, tzn. wsparcie dla sklepów sezonowych stanowią pracownicy pracujący na co dzień w innych sklepach Lidl w różnych częściach Polski. Według danych z pierwszego tygodnia czerwca w akcji wzięło udział ok. 130 osób.

Lidl, podobnie jak Biedronka, oferuje zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowanie. Pracownicy wyjeżdżają w ramach delegacji, więc należy im się również dodatkowa dieta.

Żabka tradycyjnie w miesiącach letnich otwiera dodatkowe sklepy nad morzem w klimatyzowanych kontenerach. W sumie otworzy 13 sklepów modułowych i 39 stacjonarnych. W czerwcu zaczęły już działać pierwsze pawilony: we Władysławowie, Dziwnówku i Jarosławcu, a następne będą otwarte m.in. w Chłapowie, Łazach, Łebie, Międzywodziu i Mrzeżynie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.