01.07.2020/14:10

Biedronka ma nowego partnera logistycznego. Vive Logistics obsłuży część dostaw

Vive Logistics, wchodząca w skład Grupy Vive firma z branży TSL, nawiązała współpracę z Jeronimo Martins Polska. Podpisany w tym miesiącu kontrakt zakłada dla operatora obsługę logistyczną sieci sklepów Biedronka – proces składowania towarów, kompletacji przesyłek oraz pełną dystrybucję na terenie Polski do magazynów centralnych sieci.

Jednym z elementów, które zaważyły na wyborze operatora logistycznego z centrum w Kielcach, była lokalizacja magazynu, który charakteryzuje się najmniejszą średnią odległością dostawy do rynków sprzedaży.

– Skala naszej działalności – 16 centrów dystrybucyjnych i ponad 3000 placówek w ponad 1100 miejscowościach w Polsce to prawdziwe wyzwanie logistyczne. Poszukujemy partnerów, którzy realnie mogą wspomóc nas w dalszym rozwoju i służeniu klientom Biedronki. Dlatego zdecydowaliśmy się na Vive Logistics – operatora, który, tak jak Biedronka rozumie rynek i potrafi w pełni indywidualnie podejść do klienta działającego w tak dynamicznej branży – wyjaśnia Patryk Maciąg, starszy menedżer ds. logistyki kontraktowej w Jeronimo Martins Polska.

– Dla Vive Logistics jest to kluczowy kontrakt, który wpisuje się w długoterminową strategię firmy. Od początku działalności naszym celem było zbudowanie odpowiednich kompetencji w sektorze FMCG, dlatego prowadziliśmy w tym sektorze intensywne prace rozwojowe. To dobrze przygotowany zespół specjalistów oraz nasze wieloletnie doświadczenie zaowocowały zdobyciem zaufania lidera, które przybliża nas do pozycji lidera na rynku TSL. Współpraca z Jeronimo Martins Polska jest dla nas strategiczna z wielu względów, a zwłaszcza tych rozwojowych. Branża TSL zmienia się bardzo dynamicznie i jestem przekonany, że z takim partnerem osiągniemy wiele – mówi Rafał Wit, wiceprezes zarządu Vive Logistics.

Vive Logistics to spółka niezależna, powiązana kapitałowo z Grupą Vive, która jest obecna na rynku od 26 lat. Firma ma przedstawicielstwa w 4 krajach Europy – w Polsce, Czechach, Niemczech oraz Holandii. Świadczy usługi logistyki kontraktowej w oparciu o centrum logistyczne w Kielcach o powierzchni 25tys. Mkw. W ofercie Vive Logistics są m.in. magazynowanie, kompletacja, Value Added Services, transport krajowy, międzynarodowy, intermodalny.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Rakieta 03.07.2020

  Jeżeli niedbacie o zdrowie to nadal kupujcie żarcie 3 klasy ale za to tanio ja kupuję w osiedlowych sklepikach smacznego

 • doświadczenie z dzisiaj z biedronki 02.07.2020

  Dzisiaj byłem w Biedronce kupić coś innego niż produkty własne od nich - ale postanowiłem z promocji zakupić jeden produkt własny z Biedronki - jogurt owocowy. Wiem w zasadzie od zawsze że produkty własne z Biedronki to najgorsza jakość, wstyd, hańba co robią sobie ze swoich klientów sprzedając takie bezwartościowe szkodliwe, niesmaczne śmieciowe produkty na dodatek drogie w zakupie. Jogurt owocowy - mówię poważnie nie robiąc tego celowo specjalnie - okazał się straszny pod względem jakościowym, smak niedobry - taka jest właśnie oszukańcza podła Biedronka i ich własne produkty - jak zawsze Lidl i Aldi lepsze pod każdym względem w stosunku ich własne produkty porównując do tych własnych ze śmieciowej Biedronki!

 • Sprawiedliwy 01.07.2020

  Hahaha ale żenada...na temat biedry to szkoda sobie języka strzępić...

 • On 01.07.2020

  Kolejny kołchoz do stania z dostawami po kilkanaście godzin tak jak między innymi w biedronkach

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.