07.09.2016/13:56

Biedronka napędzi wyniki Helio

Producent bakalii, spółka Helio SA poinformowała, że po analizie bieżących przychodów ze sprzedaży w I kw. roku obrotowego 2016/2017 (tj. lipiec - wrzesień 2016) spodziewa się ok. 60-70 proc. wzrostu kwartalnych przychodów ze sprzedaży względem analogicznego okresu roku ubiegłego.

Wysoka dynamika sprzedaży wynika ze zwiększonego popytu na produkty spółki. Helio odnotowuje wzrost przychodów ze sprzedaży we wszystkich kanałach dystrybucji, w tym w szczególności w Jeronimo Martins Polska S.A. (do której należy prawie 2700 sklepów Biedronka).

Jednocześnie firma poinformowała, że z uwagi na sezonowość branży, w tym stosunkowo nieduży udział przychodów ze sprzedaży pierwszego kwartału roku obrotowego w całorocznej sprzedaży spółki, utrzymanie tak wysokiej dynamiki sprzedaży w kluczowych kwartałach świątecznych jest mało prawdopodobne z uwagi na efekt wysokiej bazy. Mimo zatem spodziewanych dalszych wzrostów sprzedaży w kolejnych kwartałach bieżącego roku obrotowego, Helio liczy się z drobnym spłaszczeniem sezonowości sprzedaży spółki w ciągu roku.

Władze spółki zapowiadają, że po raz pierwszy w historii notowań akcji firmy Helio na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. należy spodziewać się dodatniego wyniku finansowego netto za okres lipiec - wrzesień, tj. pierwszy kwartał roku obrotowego 2016/2017.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.