26.04.2021/10:43

Biedronka nie zgadza się z karą nałożoną przez UOKiK. Sieć chce bronić się przed sądem i dochodzić odszkodowania od Skarbu Państwa oraz UOKiK i jego prezesa

Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, nie zgadza się z karą nałożoną 21 kwietnia br. przez Prezesa UOKiK. JMP odwoła się od decyzji prezesa UOKiK do właściwego sądu.  Dodatkowo spółka rozważy wszczęcie postępowania przed sądem cywilnym przeciwko Skarbowi Państwa i/lub UOKiK oraz jego prezesowi i dochodzenie odszkodowania.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • HK 27.04.2021

  "Klient" - a co to ma do rzeczy? Po pierwsze zupełnie nie o tym mowa. Po drugie GMO jest w każdej karmie zawierającej np. soję czy kukurydzę. GMO jest także w mięsie (nawet renomowanych marek premium) bo zwierzęta są karmione paszami z soją. W jedzeniu dla ludzi też je mamy - "skrobia kukurydziana modyfikowana". GMO to nie jest jakiś dziwny chemiczny dodatek, który wredna Biedronka wrzuca w karmę. I co mają do tego badania laboratoryjne?

 • Jarek 27.04.2021

  Praktyk , ty chyba praktykujesz w Biedronce skoro opowiadasz takie bzdury

 • Praktyk 27.04.2021

  Zgadzam sie z argumentacja JM. To nagonka na sieci. Najpierw największa sieć - potem przyjdzie czas na kolejne. Szkodliwy populizm i zbieranie pieniędzy. Ta firma zrobiła bardzo wiele dobrego dla Polskiej gospodarki. Zal na to patrzeć . Wstyd.

 • Klient 26.04.2021

  Jeronimo, sprzedajecie karmę dla psów i kotów z GMO - może pochwalicie się przed klientami ostatnimi wynikami laboratoryjnymi?!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także