09.10.2019/08:10

Biedronka o sklepie bez kas Pingo Doce: Analizujemy potencjał nowych technologii

Przedstawiciele sieci Biedronka zabrali głos w sprawie innowacyjnego sklepu bez kas, uruchomionego w Portugalii przez należącą do tego samego koncernu (Jeronimo Martins) sieć Pingo Doce. Największy w Polsce detalista nie odpowiedział jednak bezpośrednio na pytanie, czy podobny koncept sklepu będzie testowany również w Polsce.

O sklepie Pingo Doce&Go pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl we wtorek. Placówka ma być dla Grupy Jeronimo Martins swoistym laboratorium służącym do testowania nowych technologii oraz analizowania zwyczajów zakupowych pokolenia dzisiejszych studentów (sklep ruszył na kampusie uniwersyteckim niedaleko Lizbony).

Sklep uruchomiony przez JM co do zasady przypomina placówki Amazon Go, ze względu na wykorzystanie podobnych technologii. Aby móc robić zakupy w sklepie otwartym 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją.

Niewykluczone, że w przyszłości również Biedronka przetestuje analogiczny koncept w Polsce. Jednak na razie dyskonter nie zdradza, czy taki wariant brany jest pod uwagę.

- Sieć Biedronka, jako lider branży, na bieżąco analizuje potencjał wszelkich nowych technologii - komentuje w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki. - Szukamy takich rozwiązań, które naszym klientom zapewnią jeszcze wyższy komfort zakupów, a pracownikom zagwarantują wygodniejszą obsługę sklepu - dodają przedstawiciele firmy.

Podkreślają też, że Biedronka "zawsze uważnie śledzi pojawiające się na rynku nowości". - Pamiętamy przy tym, by nie tracić z oczu głównych priorytetów naszej sieci: najwyższej jakości produktów w niskich cenach - tłumaczy biuro prasowe JMP.

Czytaj więcej:
Właściciel sieci Biedronka uruchomił pierwszy sklep bez kas - Pingo Doce & Go! [GALERIA]
Szef Take&GO komentuje otwarcie sklepu bez kas przez właściciela Biedronki

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AW 19.10.2019

    Sklep bez kas ZABÓJCZY dla branży. To tylko daje ZWOLNIENIA. Niech UE zakaże sklepy bez kas.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.