17.06.2019/11:07

Biedronka operatorem spożywczym centrum handlowego Dekada Konin

Sieć Biedronka zostanie operatorem spożywczym w Dekadzie Konin, centrum handlowym realizowanym przez firmy Dekada oraz Xcity Investment (spółka z Grupy PKP). Obiekt zainauguruje działalność w czwartym kwartale 2020 r.

Jak informuje Dekada w komunikacie, Biedronka zajmie w nowym centrum handlowym powierzchnię 1 tys. mkw.

- Operator spożywczy to wciąż jeden z głównych najemców przyciągających klientów do obiektu. Dyskonty odpowiadają już za 30 proc. sprzedaży towarów spożywczych, dlatego cieszymy się, że w Dekadzie Konin pojawi się znana i popularna sieć jaką jest Biedronka - mówi cytowany w komunikacie Aleksander Walczak, prezes Dekady.

Oprócz operatora spożywczego, swój lokal w Dekadzie Konin otworzą także sieci tj. Empik, CCC, Martes Sport, Pepco, RTV Euro AGD, drogeria Hebe, piekarnia pod Strzechą, biuro podróży TUI, E-smoking world i inne. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada Konin zlokalizowana będzie w ścisłym centrum miasta, przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej. Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy i autobusowy oraz centrum handlowe typu strip mall, które połączy oba budynki. Łączna powierzchnia obiektu wynosić będzie około 5,5 tys. mkw. Parking przed centrum pomieści 180 aut, a na dachu wybudowanych zostanie dodatkowych 100 miejsc postojowych, które funkcjonować będą w systemie park&ride.

Dekada Konin będzie piątym zintegrowanym centrum handlowo-komunikacyjnym w portfolio Dekada SA. Podobne obiekty z sukcesem funkcjonują już w Myślenicach, Nowym Targu, Brodnicy i Ciechanowie. Centrum tego typu powstanie także w Mińsku Mazowieckim.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.