11.07.2018/10:30

Biedronka Outlet - rusza pierwszy sklep dyskontowej sieci w nowym koncepcie. Zastąpi Towarotekę?

W czwartek 12 lipca w Poznaniu otwarty zostanie pierwszy w Polsce sklep o nazwie Biedronka Outlet. Nietypowa placówka dyskontowej sieci ruszy w Poznaniu, przy ul. 28 czerwca 1956 r. 390.

- Outlet Biedronki to zupełnie nowa propozycja dla klientów zarówno indywidualnych jak i hurtowych - mówi Jakub Klimczak, starszy manager sprzedaży w sieci Biedronka odpowiedzialny za sklepy w tym regionie. - W każdym tygodniu dodawane do oferty będą kolejne produkty nawiązujące tematycznie do aktualnego sezonu. Dzięki takiej formie sprzedaży niskie ceny, z których znana jest Biedronka, będą jeszcze bardziej atrakcyjne - dodaje.

Outlet sieci Biedronka to nowy format sklepu, w którym oferowane będą setki pełnowartościowych produktów przemysłowych pochodzących z poprzednich kolekcji. Jak zapewnia Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, przeceny będą wynosić od 30 proc. do nawet 80 proc. Poznańska placówka czynna będzie od poniedziałku do soboty w godz. 8-21, a także w niedziele handlowe od 9 do 20.

Klienci w outlecie Biedronki znajdą m.in. produkty przemysłowe marek Hykker, Smukee, Hoffen, Gardenic, czyli sprzęt RTV i AGD, artykuły wyposażenia wnętrz, akcesoria do ogrodów oraz chemię gospodarczą i kosmetyki.

Przypomnijmy, że dotychczas Biedronka prowadziła outlety pod nazwą Towaroteka. Tego typu stacjonarne placówki znaleźć można było w ośmiu polskich miastach: w Drzewicy, Gdańsku, Łęcznej, Olsztynie, Olsztynku, Szprotawie, Radomiu i Tarnowskich Górach. Klienci mogli w nich nabyć nadwyżki magazynowe, pozostałości po akcjach specjalnych, produkty z końcówki serii.

Pierwsze Towaroteki ruszyły w 2008 roku. Powstawały w sąsiedztwie sklepów Biedronka, w miejscach, gdzie znajdował się dyskont, ale gdzie można jeszcze wykorzystać dodatkową przestrzeń, a także w lokalizacjach, w których właściciel portugalskiej sieci miał prawo do użytkowania nieruchomości przez pewien czas (po jego upływie Towaroteka jest zamykana, czego przykład stanowi chociażby punkt przy ul. Kaliskiej 37 we Włocławku, który zakończył działalność w 2016 roku).

Część outletów Towaroteka działa w formule mobilnej – mają formę specjalnych, dużych namiotów ustawianych na pewien czas przy zwykłych Biedronkach. - Rozwiązania o nazwie Towaroteka są dodatkowym sposobem na wykorzystanie powierzchni sprzedaży i jednocześnie okazją, by zaoferować naszym klientom atrakcyjną ofertę wybranych produktów przemysłowych – tłumaczyło nam w ub.r. biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.

Towaroteki oferują drobny sprzęt AGD, meble, akcesoria, produkty dla dzieci, wybrane artykuły kosmetyczne i chemii gospodarczej czy produkty dla zwierząt, na które nie znaleźli się chętni, kiedy były sprzedawane przez Biedronki w regularnych cenach, np. w ramach ofert specjalnych.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • A 23.06.2019

    Klik sam jestes bezmozgowcem skoro piszesz je przez "u" i chyba masz jakis biznes ktory Ci nie idzie, że sie tak burzysz .

  • HR 12.07.2018

    Hmmm, nic nadzwyczajnego. Bałagan, jak w każdej Biedronce.

  • Klik 12.07.2018

    Znowu robicie biedrze bezpłatną reklamę, która ogłupia Polaków bo zaraz tam się zjawi pełno bezmuzgowców i puści to dalej. A biedra dalej panoszy się w naszym kraju i niedługo zaglądnie do naszych łóżek. No cóż. Biedny kraj!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.