30.06.2020/14:52

Biedronka spodziewa się rekordowej liczby klientów w swoich sklepach nad morzem

W sezonie wakacyjnym w nadmorskich miejscowościach ruch klientów w ok. 30 sklepach sieci Biedronka wzrasta średnio o blisko 130 proc. Łukasz Burda, dyrektor operacyjny regionu Koszalin w sieci Biedronka wskazuje, że w tym roku firma spodziewa się, że ruch w placówkach zlokalizowanych nad Bałtykiem będzie jeszcze bardziej wzmożony niż w latach poprzednich.

W związku z tym Biedronka przygotowuje szereg udogodnień dla klientów na sezon turystyczny w Polsce. Na klientów Biedronki, którzy zdecydują się na wypoczynek nad Bałtykiem, czekają m.in. Biedronkobusy, zewnętrzne warzywniaki i stoiska z napojami i lodami, a także sklepy czynne całodobowo. Wszystko po to, aby podczas urlopów mieć ułatwiony dostęp do ulubionych produktów.

Nadmorskie kurorty każdego roku przyciągają coraz większe rzesze turystów, a wielu z nich woli samemu przygotować posiłki lub po prostu oszczędzić podczas bieżących zakupów spożywczych.  - W sezonie letnim odnotowywany jest w nich znaczący wzrost ruchu. Królem wakacyjnego polowania w 2019 r. okazał się sklep w Mielnie, który w sezonie letnim odwiedziło prawie ćwierć miliona klientów. To oznacza, że w sezonie każdego dnia ten sklep odwiedzało ponadtrzykrotnie więcej klientów niż poza sezonem. W związku z tym sieć wprowadziła rozwiązania, które mają na celu zwiększyć komfort zakupów klientów w sklepach zlokalizowanych w miejscach atrakcyjnych turystycznie – mówi Łukasz Burda, dyrektor operacyjny regionu Koszalin w sieci Biedronka

I dodaje: - W tym roku spodziewamy się, że ruch w nadmorskich miejscowościach będzie jeszcze bardziej wzmożony w porównaniu do poprzednich lat. Aby zapewnić naszym Klientom bardziej przyjemne, atrakcyjne i wygodne zakupy, proponujemy im specjalne rozwiązania takie jak zewnętrzne stoiska, dedykowaną linię autobusową dowożącą klientów do sklepu w Łebie, a także sklepy całodobowe

Aby ułatwić dojazd do Biedronki, położonej poza centrum miasta w Łebie, sieć uruchomiła specjalną linię autobusową. To rozwiązanie pomoże klientom, np. turystom przyjeżdżającym na urlop bez samochodu, w dotarciu do placówki przy al. Świętego Jakuba 39. Linia funkcjonuje od końca czerwca do 17 sierpnia. Specjalny autobus Biedronki będzie kursował w godzinach popołudniowych codziennie, z wyjątkiem niedziel niehandlowych. Pierwszy autobus wyrusza z Biedronki w kierunku ul. Nadmorskiej o godzinie 15.00, kolejne co pół godziny, aż do 19:00, kiedy to startuje ostatni kurs. Bilet na przejazd kosztuje symboliczną złotówkę.

Aby zapewnić klientom szybkie i komfortowe zakupy Biedronka wprowadziła stoiska z owocami na zewnątrz sklepów, wyposażone w wagę i osobną kasę, obsługiwaną przez pracownika. Takie punkty możemy znaleźć w Mielnie, Ustroniu Morskim, Dziwnowie, Ustce, Dźwirzynie. Planując wypoczynek na plaży klienci mogą zaopatrzyć się w ulubione owoce, takie jak arbuzy, winogrona, czereśnie czy truskawki.  W tych miejscowościach klienci znajdą również zewnętrzne stoiska z chłodnymi napojami i lodami.

Sklepy Biedronka w nadmorskich miejscowościach funkcjonować będą w wydłużonych godzinach. Wiele z nich będzie obsługiwać klientów całodobowo.

Sieć sklepów Biedronka należy do portugalskiej grupy Jeronoimo Martins i zarządza w Polsce siecią ponad 3000 sklepów i niemal 300 placówkami sieci Hebe.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Cyrk 04.07.2020

    Większego bałaganu niż w biedronkach, to nie nigdzie.

  • Biedr pozytyw 01.07.2020

    Byłem w tamtym roku w wakacje nad morzem na jednodniowych wypadach niedzielnych w dwóch miejscowościach. To co się dzieje z handlem spożywczym, nie wspominając o gastronomii to jest jakaś masakra. W sklepikach przebitka 3-4 krotna na podstawowe produkty 'letnio spożywcze'. Raz była nd niehandlowa to niestety ostro trzeba było zabulić by jakoś przetrwać upał, pragnienie czy głód. Biedronki, dyskonty to jest wybawienie dla zwykłych ludzi którzy chcą wypocząć w takich miejscowiściach

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.