06.08.2022/18:17

Biedronka tworzy Dziecięcą Bibliotekę Biedronki, która ma funkcjonować 7 dni w tygodniu. Wyciekła lista ponad 600 sklepów [NASZ NEWS]

Portal wiadomoscihandlowe.pl widział materiały promujące akcję pod hasłem "Dziecięca Biblioteka Biedronki". W opracowanym przez dyskontową sieć regulaminie zapisano, że "wypożyczenia książek można dokonywać siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu Biedronka". Dołączono do tego listę ponad 600 placówek dyskontera, które mają uczestniczyć w akcji.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

39 komentarzy

 • Polak 13.08.2022

  @nickt w teorii owszem ale w praktyce ze zwiększeniem obsady będzie problem ludzie już nie chcą pracować w handlu i odchodzą do swoich branz . Skutkuje to zmniejszaniem się obsady rosnącymi kolejkami a na pracę w nadgodzinach nie zgodzi się nikt. Bo i motywacji brak skoro nadgodziny do odbioru tylko kiedy jak nie ma komu w tygodniu pracować.

 • Inga 13.08.2022

  Sklepy czekają na chętnych do pracy .nie ma chętnych to w niedziele będzie pozamykane . Obsługa odpoczywa po 6 dniach zasuwu.

 • Nickt 12.08.2022

  To też już zostało wyjaśnione i proszę cię, zastanów się jeszcze raz nad taką tezą: sieci zredukowały ilość pracowników bo przez te nieszczęsne niedziele straciły dużą część dochodu. Tak więc macie wolne niedziele ale kosztem rosnących obciążeń w ciągu tygodnia. Gdyby niedziele były pracujące to przyjęte zostałyby dodatkowe osoby do pracy i wszystkim byłoby lżej bo przecież nie byliby to wyłącznie niedzielni pracownicy, a dodatkowe ręce do pracy w tygodniu również.

  I nie ma co gadać, że ludzi brakuje. Owszem, w wakacje jest ciężko, jak w wielu branżach, ale poza sezonem chętnych jest zawsze pod dostatkiem. Może miejscami są problemy, ale nie wolno uogólniać i przekładać tego na sytuację w całym kraju.

  Twierdzę natomiast, że stawka za pracę niedzielną powinna być wyższa niż za zwykły dzień i to nie ulega wątpliwości. I nikt mi nie powie, że byłby jakieś protesty gdyby dostawali np. 1.5 dniówki oprócz wolnego dnia.

  Klienci są, pracownicy są, więc o co chodzi i komu i po co ten cyrk? Otwierać i tyle. Owszem, są kraje gdzie występują ograniczenia lub sklepy są całkowicie zamknięte. Ale pamiętajmy, że owe kraje np. Niemcy mają wielokrotnie silniejszą gospodarkę i stać ich na to. Polski niestety jeszcze nie.

 • Olaf 12.08.2022

  Może się i mylę .sęk w tym że z obsada w sklepach kolorowo nie jest. a wysłuchiwanie pretensji o niska obsadę do przyjemności nie należy.zwlaszcza że to nie jest zależne od nas .

 • Nickt 12.08.2022

  Ze 30-40 zawodów w Polsce, w których pracuje się w niedzielę, to też nie robokopy i też mają rodziny. A jednak pracują. Jak coś ci nie pasuje z tą pracą w niedzielę to won na bezrobocie, albo zostań adwokatem lub urzędnikiem, a nie wypowiadasz się w imieniu wszystkich, którzy chcą pracować. I ani się waż jechać tego dnia autobusem, wchodzić do żabki, tankować paliwo, ładować się do kina, zoo, knajpy, itd. Ba, trzymaj się też z daleka od szpitali i komisariatów, a jak chałupa zacznie ci się palić to zadzwoń w poniedziałek.

 • Yaro 12.08.2022

  Mylisz się Olafie i to bardzo. Zakupy w niedziele były, są i będą czy to ci się podoba czy nie, a chętnych mniej lub więcej jest, także nie dopowiadaj sobie do swoich odklejonych teorii. Swoją drogą, gastronomia i stacje paliw to dla ciebie kto, że ci nie przeszkadza ich praca? Podludzie? A może same roboty bez życia prywatnego i uczuć?

 • Olaf 12.08.2022

  A widzisz @yaro jak te sklepy mają działać w niedziele skoro nie ma chętnych wśród klientów do pracy. A zatem w niedziele zakupów nie ma i nie będzie. Obsługa sklepów to też ludzie a nie robokopy

 • Yaro 11.08.2022

  Olaf, a może ty zmienisz pracę na taką gdzie nie pracuje się w niedziele bez konieczności stosowania żadnych zakazów? Większość społeczeństwa by na tym skorzystała bez potrzeby dodatkowej papierkowej roboty. Grażyna już ma u siebie nie jeden sklep czynny. Jak chcesz mieć wolne niedziele to też możesz sobie otworzyć sklep i nie otwierać go w niedziele. Wtedy możesz nie pracować we wszystkie 52 niedziele w roku, a nawet 365 dni w roku.

 • Olaf 11.08.2022

  @yaro a może zmienisz pracę z aktualnej na pracę sprzedawcy we własnym sklepie . Jedna zmiana a tyle korzyści i w niedziele popracujesz i innym dogodzisz przynajmniej Grażyna się ucieszy że otwarty sklep w niedziele. To tylko sugestia . Ale decyzja zawsze należy do ciebie .

 • Yaro 10.08.2022

  @Olaf, ty umiesz czytać? Pracuję od dawna w niedziele.

 • Olaf 10.08.2022

  @yaro sam do pracy za ladę w niedziele nie chcesz a takie masz wielkie pretensje do ludzi . Że walczą o swój świąteczny wypoczynek.

 • Nickt 10.08.2022

  @Yaro popieram całkowicie. To samo powtarzam, że te wolne niedziele ucięły masę zysków sieciom i teraz wszyscy za to płacimy większymi marżami, a ci pracujący od poniedziałku do soboty mają więcej roboty bo zredukowany został personel. Także pojęcia nie mam z czego się cieszą.

  Hipokryci, którzy nie widzą, że inni padają na twarz w niedzielę w kilkudziesięciu zawodach. Cała gastronomia, służby mundurowe, kierowcy komunikacji miejskiej, służba zdrowia, kina, teatry, parki rozrywki, baseny, energetycy, gazownicy, taksówkarze, hotelarze, a nawet suwnicowi w portach, itd. itp.

 • Yaro 09.08.2022

  Trollujesz i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. My za to nie będziemy dostosowywali się do waszych wymysłów i mniej lub więcej sklepów będzie się otwierało w niedziele, bo jest i będzie na to zainteresowanie. Nie wyskakuj z tym niedzielnym wypoczynkiem, bo to nie jest żaden wypoczynek, jak w sąsiednie dni jest łącznie więcej roboty do wykonania. Nie chodzi wam o żaden wypoczynek tylko o narzucanie innym jak mają żyć. Nie przeszkadzają wam otwarte knajpy, kina, stacje paliw, parki rozrywki hipokryci? W waszym mniemaniu tam pracują jacyś podludzie i nie mają prawa do odpoczynku?

 • Yaro 09.08.2022

  Trollujesz i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. My za to nie będziemy dostosowywali się do waszych wymysłów i mniej lub więcej sklepów będzie się otwierało w niedziele, bo jest i będzie na to zainteresowanie. Nie wyskakuj z tym niedzielnym wypoczynkiem, bo to nie jest żaden wypoczynek, jak w sąsiednie dni jest łącznie więcej roboty do wykonania. Nie chodzi wam o żaden wypoczynek tylko o narzucanie innym jak mają żyć. Nie przeszkadzają wam otwarte knajpy, kina, stacje paliw, parki rozrywki hipokryci? W waszym mniemaniu tam pracują jacyś podludzie i nie mają prawa do odpoczynku?

 • Olaf 09.08.2022

  @yaro już ci powiedziałem że nie jestem trollem ale ty masz chyba kłopoty z pamięcią . Pracuj sobie w każdą niedzielę i w każde święto a nawet 24 godziny na dobę. Natomiast nie dopuścimy do tego aby nas pozbawiać niedzielnego wypoczynku .

 • Yaro 09.08.2022

  Tak samo my nie wyrzekniemy się prawa do dorabiania w imię czyjegoś obłąkania. W przeciwieństwie do ciebie nikogo do niczego nie przymuszam. Mi to wisi czy ty chcesz pracować w niedziele czy nie, bo znajdą się chętni. I nie manipuluj z tymi wolnymi niedzielami, bo nie walczycie trolle o prawo do wolnej niedzieli tylko o wymuszenie zamykania sklepów i forsowania swoich racji innym.

 • Olaf 09.08.2022

  nie wyrzekniemy się wolnych niedziel i świat bo ktoś ma urojenia. Chcesz handlować w niedziele to handluj ale ludzi do tego nie przymusisz aby oddali swój wypoczynek. Będziemy twardo walczyć o wolne niedziele

 • Yaro 08.08.2022

  @Pracownik handlu, pracuję w niedziele od kilku lat, także z trollowaniem o pracowaniu w niedziele nie do mnie. 7 niedziel handlowych absolutnie nie wystarczy, zwłaszcza jak dwie są latem, a jesienią poza świętami nie ma żadnych. Nie mam ochoty mieć więcej roboty w inne dni, bo ktoś ma urojenia i musi narzucać się innym. Kij mi po takim wolnym gdzie w piątek sobotę i poniedziałek mam dużo więcej roboty, by w niedziele i tak to co jest czynne żeby tam pójść jest bardziej zatłoczone. Kasy samoobsługowe? O ile są intuicyjne (te w biedrze do nich moim zdaniem nie należą), to dla mnie spoko sprawa i korzystam z nich od dawna.

 • Pracownik handlu 08.08.2022

  @yaro a ja miałem tylko jedna niedziele na mc wolną w miesiącu. Teraz przy tak niskiej obsadzie było by dokładnie tak samo. Dlatego nie na to nie pozwolimy i przeciwstawimy się dość tego. Sklepy po to są pootwierane od 6 rano do 23 aby każdy mógł zrobić zakupy . Wystarczy zupełnie 7 niedziel handlowych na rok . Ciekawe czy zwolennicy niedzielnego handlu.sami chcieli by.tak pracować w niedziele bo jak na razie to obsada cały czas maleje a bez obsady o handlowej niedzieli można zapomnieć . No chyba że sami będziecie skanować swoje zakupy a my będziemy nadzorować kasy.samoobslugowe.

 • nie dla cwaniaków 08.08.2022

  @Nickt kto ci płaci za te trollowanie? Biedronka czy Lidl?
  Wszystko wiesz i ogarniasz najlepiej...inni to głupki dla ciebie.

 • Pracownik handlu 08.08.2022

  Nickt pocałował klamkę w niedziele to teraz się wścieka na handlowców że walczą o swoje wolne niedziele

 • Nickt 07.08.2022

  Jest oczywiste, że handel musiał poredukować zatrudnienie oraz dociążyć pozostałych na stanowiskach ludzi skoro zabrano niedziele, które generowały duże pieniądze dzięki którym więcej ludzi miało pracę i to łatwiejszą. Dostaliście podwyżki kosztem tych zwolnionych (lub niezatrudnionych) osób ale jednocześnie macie więcej roboty bo nie ma darmowych obiadków. Sami sobie strzelacie w kolano, bijecie brawo Śniadkowi, a on was w konia robi. Masakra jak wy nic nie ogarniacie.

 • Yaro 07.08.2022

  @pracownik handlu, nikt ci nie broni odpoczywać. Są zawody bez pracy w niedziele i nie trzeba zakazów, żeby mieć wolną niedzielę. Żaden z moich kolegów z handlu nie musiał chodzić we wszystkie lub prawie wszystkie niedziele jak było czynne. Była rotacja i poszczególni ludzie mieli niedzielę w pracy co kilka tygodni, chociaż z obsadą różnie bywało.

 • Mmaa 07.08.2022

  Wawa-w pierwszej kolejności niech zamkną biznes Obajtka.

 • Nickt 07.08.2022

  Ogarnij głupku, że masz zapieprz przez te 6 dni właśnie dlatego, że tę wolną niedzielę handel musi sobie nadrobić.

 • Pracownik handlu 07.08.2022

  Alicja niczego nie będę zmieniał ja też mogę mieć wolną niedziele .a jak nie potrafisz ogarnąć zakupów przez 6 dni to nie moja sprawa

 • Ona Biedronka 07.08.2022

  Gorąco zachęcam Panią Alicję .aby zmieniła profesje i zatrudniła się w Biedronce.Nie będzie miała problemu ze zrobieniem zakupów.Zobaczymy jak długo Pani popracuje.... Ludzie dajcie żyć.Kto nie pracuje w Biedronce ten nie wiem...POZDRAWIAM wszystkich krytykujących

 • konik polny 07.08.2022

  polska

 • Janek z Janek 07.08.2022

  Skoro ta Grażyna pracuje po 11 godzin przez 6dni to ciekaw jestem kiedy załatwia sprawy urzędowe, wizyta u lekarza,, na sex zapewne już nie ma ochoty

 • dick 07.08.2022

  Zabawa w kotka i myszkę z tą wadliwą ustawą. Wprowadziliby zmiany w Kodeksie Pracy o podwyższonym wynagrodzeniu w dni wolne od pracy i skończyło by się buntowanie pracowników i krygowanie przedsiębiorców. Zwyczajnie tam gdzie byłoby to opłacalne, to by było otwarte niezależnie od dnia tygodnia.

 • Alicja 07.08.2022

  Nie rozumiem o co bunt pracowników - pracujesz w niedzielę, więc masz wolny inny dzień w zamian, nikt nie pracuje 7 dni w tygodniu przy umowie o pracę. Gdybym w mojej pracy miała taką możliwość chętnie poszłabym popracować w niedzielę żeby np wtorek mieć wolny i pozałatwiać jakieś swoje sprawy np w urzędach, które pracują w tych samych godzinach jak moje biuro. Naprawdę nie rozumiem - nie chcesz pracować w handlu człowieku to zmień profesję!

 • Ewan 07.08.2022

  Uszczelnić obowiązujące przepisy bo zakrawa to na kpiny .

 • Pracownik handlu 07.08.2022

  Grażyna najwyższy czas zakasac rękawy i popracować w niedziele w sklepie czekamy na chętnych bo mamy taki przemiał że każda para rąk wagę złota .

 • Pracownik 07.08.2022

  Jestem bardzo ciekawa czy Ci ludzie którzy chcą robić zakupy w Niedziele chcieliby też pracować w ten dzień czy woleliby odpocząć z rodziną.Pozdrawiam panią Grażynę

 • GRAZYNA Puchala 07.08.2022

  Ludzie chca robic zakupy w Niedziele pracuje od Poniedzialku do Soboty po 12 godz i nie mam czasu zrobic zakupy :( Chcemy otwarte sklepy w polsce SUPERMARKETY maja byc otwarte to my Polacy chcemy decydowac o Polsce nie Kaczynski ani przeklety Pis .

 • Blaa 07.08.2022

  Nie jesteśmy robotami w biedronce. Dajcie nam żyć. Tez mamy rodziny. co wy sobie wyobrazacie. Wszystko musimy na czas zróbcie dla nas trochę luzu. Jeszcze niektórzy ludzie co nie pracują w niej myślą ze my siedzimy i nic nie robimy a towar sam sie nie rozkłada. Przypominam my tez mamy rodziny a wypłaty jak stoją tak stoją. Brak slów

 • Stop 06.08.2022

  Wyzysk człowieka przez człowieka zaczyna sięgać apogeum.Dajcie ludziom odpocząć..pazerniaki i wyzyskiwacze!

 • Biedronka 06.08.2022

  Nie macie pelnej listy. W Warszawie mialo sie otworzyc wiecej sklepow. Na tej liscie nie ma wszystkich, na niektorych rejonach mialy byc otwarte wszystkie sklepy, choc pierwotnie mialy sie tylko po 2 na rejon otworzyc. Poza tym otwarte mamy miec od 14.08. Tyle ze wszyscy sie buntuja, a my slyszymy grozby o konsekwencjach.

 • Wawa 06.08.2022

  PiS powinien całkowicie zakazać handel w niedizele a także zmienić prawo pracy . Pracodawcy wykorzystują pracowników tak jak się da i łamią prawo każdego dnia .

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także