03.02.2021/17:50

Podatek od sprzedaży detalicznej. Biedronka wpadła w wyższy próg podatku już pierwszego dnia!

Już za niecały miesiąc najwięksi detaliści w Polsce wyślą do urzędów skarbowych wypełnione druki PSD-1, czyli deklarację skarbową dotyczącą podatku handlowego. Za sam styczeń 2021 r. zapłacą fiskusowi z tego tytułu łącznie około 120 mln zł. To wpływy oszacowane przez Ministerstwo Finansów kilka lat temu, w praktyce więc o tym, ile poszczególne sieci handlowe zapłacą "nowego" podatku, przekonamy się dopiero po opublikowaniu danych przez resort.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

5 komentarzy

  • Kaczorek 08.02.2021

    Do producent - widac ,ze nie masz pojecia :) Obslugiwanie 600 spolek to dodatkowa ksiegowosc i struktury . Unikanie opodatkowania to w naszym kraju wiezienie . Za Biedronke zaplaca Polacy !

  • producent 07.02.2021

    Jarek: każdy powinien płacić podatki ale w tym przypadku to nie jest standardowy CIT tylko dodatkowa kara za wielkość firmy. Rządzący mylnie postrzegają rolę sieci handlowych albo robią to z wyrachowania bo odbiorca masowy tego oczekuje. Nie ma w tym nic sprawiedliwego tak jak niesprawiedliwy jest podatek progresywny PIT. Mamy takie marksistowskie ciągoty jako społeczeństwo by karać tych co im się lepiej wiedzie i równać w dół.

  • jd 04.02.2021

    po co mydlicie ludziom oczy? Artykuł winien mieć nagłówek: "ludzie,od lutego rząd podnosi ceny chleba ,słoniny i kiełbasy "... pod pretekstem podwyżki podatków dla bogaczy. Pamiętaj , biznes zawsze będzie się bronił... !

  • Jarek 04.02.2021

    Jeśli to rozważy i tak zrobi , a będzie miał we wszystkich sklepach takie same ceny i akcje promocyjne , a także takie samo logo i standard działania to będzie to zaliczone do ,, świadomego unikania płacenia należnego podatku "
    Poza tym pieniądze na końcu swej drogi nie mogą trafiać w jedno miejsce jak ma to miejsce w tej chwili .
    Zresztą taksówkarz też mógłby nie płacić podatku twierdząc , że wozi ludzi bo lubi towarzystwo w samochodzie i dostaje dobrowolne datki , ale czy ktoś weżmie to na poważnie ?

  • producent 04.02.2021

    Kwota 320 mln podatku rocznie jest na tyle duża, że Lidl mógłby rozważyć utworzenie ok 130 spółek po 5-6 sklepów każda. To samo Biedronka. I ciekawe co wtedy? Kolejny genialny pomysł rządzącej tłuszczy uderzy tylko w tych, których miał z założenia chronić.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także