02.10.2020/12:23

Biedronka zabiera głos w sprawie plastiku. Główny temat to ekoprojektowanie opakowań

Przedstawiciele Jeronimo Martins będą dyskutować o przyszłości świata i ekoprojektowaniu, głównie w kontekście plastiku w opakowaniach produktów podczas 8. Edycji Targów CSR. W panelu Ekoprojektowanie – szanse i wyzwania, moderowanym przez Arkadiusza Mierzwę, dyrektora ds. komunikacji sieci Biedronka, udział wezmą dostawcy sieci Biedronka m.in. Bewa oraz Persan, a także partner sieci - Rekopol, z którym sieć realizuje obowiązki jako wprowadzającego produkty w opakowaniach.

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, ochrona bioróżnorodności oraz odpowiedzialna gospodarka odpadami to od lat priorytety Biedronki – deklaruje sieć. Właśnie dlatego w wielu obszarach – od zakupów, przez logistykę, organizację pracy sklepów, po edukację pracowników i klientów – sieć stara się zmniejszać oddziaływanie na środowisko.

W tym roku Biedronka opublikowała pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju, ale także została członkiem-założycielem Polskiego Paktu Plastikowego, którego celem jest zmiana modelu wykorzystywania tworzyw sztucznych w opakowaniach.

- W sieci Biedronka od lat wdrażamy działania z zakresu ekoprojektowania, co jest dla nas powodem do dumy. Co konkretnie robimy? Promujemy stosowanie opakowań z jednorodnych materiałów, które nadają się do recyklingu, oraz wykorzystanie do ich produkcji materiałów z surowców wtórnych. Zamieniamy też plastik na inne materiały wszędzie tam, gdzie to możliwe i odchudzamy opakowania. Na przykład usunięcie plastikowych granulek z kosmetyków Be Beauty, Dentix i Cler wyeliminowało aż 1,5 tony mikroplastiku rocznie, a to tylko jedno z wielu naszych działań -  Sylwia Krzyżycka, dyrektor działu ochrony środowiska w sieci Biedronka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także