14.10.2016/06:22

Biedronka zmienia strategię komunikacyjną. Stawia na promowanie nowości

"Codziennie niskie ceny", główne hasło reklamowe Biedronki, po latach zostało zmienione, a w zasadzie rozszerzone. Nowe hasło promocyjne - "Codziennie nowości, codziennie niskie ceny", pokazuje istotną zmianę w strategii komunikacyjnej sieci. Lider rynku detalicznego w Polsce nie tylko chce zakomunikować Polakom zmiany zachodzące w swoim asortymencie, ale przy okazji odpowiada na hasło Lidla "Co tydzień coś nowego".

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • DK 17.10.2016

  cóż, Biedronka prowadzi (niestety) skuteczną politykę zjadania udziału w rynku konkurencji, która najsłabiej się broni- czyli na ogół małych niezrzeszonych sklepów "na rogu" przy równoczesnym przejmowaniu klientów hipermarketów- umiejętnie wykorzystując koniunkturę. Robi to poprzez sukcesywne poszerzanie asortymentu, utrzymywanie względnie niskich marż (produkty najintensywniej promowane jako wabik i budowanie świadomości cen marki) oraz stawianie na znane lokalnie marki/produkty. To, że ci lokalni polscy czy regionalni dostawcy są terroryzowani przez kluczowego odbiorcę presją obniżania cen- na to nikt nie zwraca uwagi. jak i na to, że finalnie odbija się to an standardach produkcji.
  Lidl natomiast zbyt długo tkwi w ultra kolonialistycznym podejściu- "pojadę i rzucę im świecidełek z wielkiego świata- tubylcom wystarczy". No otóż to nie wystarcza na szczęście, z Banku Światowego będzie musiało pójść więcej pieniędzy na ekspansję i rozwój, żeby sieć utrzymała swoje wyniki

 • krzyś 14.10.2016

  Biedronka ma obecnie najlepiej (z punktu widzenia klientów) dobrany asortyment produktów spożywczych i chemii, składa się on z liderów rynkowych w atrakcyjnych cenach i własnych marek w relatywnie dobrej jakości plus produkty ekologiczne i regionalne gwiazdy ... ten model stara się naśladować Lidl dokładając marketing kuchni świata ... to pozwala im robić takie wzrosty ... i szacunek dla marketingu bo jest to bardzo dobrze przemyślane ... :)

 • Britcom5 13.10.2016

  Biedronka wolno się "gotuje" jak żeberka wieprzowe. Upychanie do sklepów co kto da i oczywiście zapłaci to żadna strategia.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.