12.03.2020/14:42

Biedronki pracują na pełnych obrotach

Zaplecze logistyczne największej na polskim rynku sieci handlowej Biedronka jest imponujące. Nad dostawami do ponad 3000 sklepów czuwa 6 tysięcy pracowników, placówki obsługuje 1200 pojazdów, które dostarczają towar z 16 centrów dystrybucyjnych działających przez całą dobę.

Przedstawiciele sieci Biedronka chwalą się, że firma wypracowała precyzyjne procedury, które pozwalają osiągnąć odpowiednie tempo i punktualność dostaw, od których zależy praca sklepów sieci. Firma osiągnęła punktualność na poziomie 90 procent i wysoką skuteczność codziennego realizowania dostaw do wszystkich sklepów sieci. Centra dystrybucyjne Biedronki zajmują się dziennie 5,8 milionami kartonów i 90 tysiącami palet. Produkty są dostarczane do sklepów nawet pięć razy dziennie, co zapewnia im świeżość i pozwala uniknąć braków produktów na półkach.

Firma od lat utrzymuje tak wyśrubowane standardy. - Pracujemy na pełnych obrotach, by codziennie dostarczać do sklepów towar, którego potrzebują nasi klienci. Nasze Centra Dystrybucyjne działają przez całą dobę, a dzięki wypracowanym przez lata procedurom jesteśmy przygotowani na wiele scenariuszy. Skuteczność i punktualność dostaw to nie tylko zobowiązanie wobec klientów, ale i nasz punkt honoru - mówi Wojciech Józefowski, dyrektor działu logistyki w sieci Biedronka.

Należąca do spółki Jeronimo Martins Polska sieć sklepów Biedronka zarządza w naszym kraju ponad 3000 supermarketów.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Klientka 13.03.2020

  Panie przy kasach nie mają rękawiczek ani żadnych środków do dezynfekcji rąk .przyjmują pieniądze i dotykają kazdy jeden towar.Nie mogę tego zrozumieć jak to jest możliwe gdzie sąkontrole sanitarne?

 • Nnnexxt 13.03.2020

  Czy biedronkowe centra dystrybucji są już w jakimś stopniu zautomatyzowane czy wszystko wozeczkami? Ktoś coś wie na ten temat?

 • eks 13.03.2020

  Cudownie za chwilę zaczną rozmnażac pandemię na cały kraj zamiast ograniczać godziny pracy i jak najwięcej ludzi zostawić w domu żeby ich po prostu chronić to ludzie zapinają na maksa ciekawe czy w przypadku zakażenia w sklepie czy w centrum logistycznym i przeniesienia choroby na dziadka czy babcie koncern dorzuci się do pogrzebu -życz wysokich obrotów i rekordowych zysków

 • Andy 12.03.2020

  Logistycznie firma jest nadal w lesie i bardzo dużo potrzeba zmian aby dorównać konkurencji. Firma powinna pochwalić się jak dużo jest pracowników na zmianach i ile jest towaru na sklepie a ile nie wyłożonego który zalega w magazynie. Redukcja kosztów i cięcia etatów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.