07.03.2020/06:13

Bjørn Gulden nowym prezesem Salling Group, właściciela sieci Netto

Bjørn Gulden, norweski dyrektor generalny Pumy został mianowany prezesem Salling Group, właściciela sieci Netto. Nowy szef Salling Group był wcześniej dyrektorem generalnym sportowej marki, ale z Salling Group związany jest od kilku lat.

Bjørn Gulde, zastąpił Nilsa Smedegaarda Andersena na stanowisku przewodniczącego Salling Group, po tym jak ten ogłosił odejście w zeszłym roku po 12 latach kariery. Nils Smedegaard Andersen odszedł do Unilever, gdzie został również prezesem zarządu.

- Dzięki Bjørnowi Guldenowi zapewniamy zarówno ciągłość, jak i koncentrujemy się na dalszym rozwoju silnej pozycji rynkowej Salling Group przy jednoczesnym utrzymaniu unikalnego poziomu operacyjnego firmy. Bjørn Gulden od kilku lat jest już w zarządzie, ma dogłębną wiedzę na temat strategii firmy i silnej kultury, która nas charakteryzuje - powiedział Jens Bjerg Sorensen, prezes Salling Foundation, właściciela Salling Group.

Bjørn Gulden najbardziej znany jest w Danii ze swojego stanowiska jako dyrektor generalny firmy jubilerskiej Pandora, której szefował do 2013 r. Następnie związany był z międzynarodową marką sportową i modową Puma z siedzibą w Niemczech. Wcześniej Bjørn Gulden zrobił karierę w Adidasie, Helly Hansen i firmie obuwniczej Deichmann. Przed karierą zawodową był elitarnym sportowcem jako zawodowy piłkarz w niemieckiej Bundeslidze i reprezentacji Norwegii.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.