24.04.2018/12:06

Blue City nie zrezygnuje z niedziel. Centrum ma plan na ściągnięcie klientów mimo zakazu

Potencjał niedziel dla centrów handlowych jest wciąż ogromny, pomimo obowiązującego ograniczenia handlu. Centrum handlowe Blue City ma plan, jak przyciągnąć klientów - zdradza Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City.

Jak deklaruje Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City, nie chodzi o łamanie ustawowego zakazu. - W niedziele mogą działać lokale rozrywkowe i gastronomiczne. Dlatego centra handlowe z wydzieloną, nowoczesną strefą food court - strefa gastronomiczna oraz strefą rozrywki: kina, place zabaw, pokoje gier itp.; starają się przyciągnąć klienta w ostatnim dniu tygodnia ofertą poza handlową - tłumaczy.

Blue City zamierza więc przyciągać klientów nie otwartymi sklepami, ale możliwością spędzenia wolnego czasu. - Wkrótce otworzymy nowoczesne kino, nowy plac zabaw dla dzieci, dwa nowatorskie koncepty rozrywkowe, a także nowe restauracje i największy klub fitness w kraju. W sumie niebawem w Blue City  działać będą trzy piętra pełne rozrywki i gastronomii – punktów, które będą otwarte we wszystkie niedziele. Nadal będziemy organizować i promować imprezy - deklaruje Yoram Reshef.

Centrum chce organizować Jarmark Produktów Regionalnych, a także imprezy edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci.

- Wprowadzenie nowych przepisów dotyczących handlu ma duży wpływ na dotychczasowe przyzwyczajenia konsumentów, ale i działania centrów handlowych. Z drugiej jednak strony jak wynika z danych Retail Institute to sobota jest najczęściej wybieranym przez Polaków dniem na wizytę w galerii handlowej (16-17 proc.), a piątek i niedziela do tej pory były równoważne (po 15 proc.). Przed wejściem w życie o ograniczeniu handlu w niedzielę zapowiadano, że centra mogą spodziewać się kumulacji odwiedzin w piątek i sobotę. Z naszych obserwacji wynika, że niedzielny ruch przeniósł się na soboty i poniedziałki - podsumował obserwacje dyrektor Blue City.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.