10.08.2018/10:29

Bonduelle z mocnym wzrostem sprzedaży

W roku obrotowym 2017-2018, który zakończył się 30 czerwca Grupa Bonduelle osiągnęła przychody w wysokości 2 776,6 mln euro. Oznacza to wzrost o 21,4 proc.

W tym czasie firma kontynuowała proces restrukturyzacji grupy, która została zreorganizowana w zakresie dwóch segmentów operacyjnych (konserwy, mrożonki, świeże produkty) wraz z sieciami dystrybucji (detalicznych i gastronomicznych).

W regionie europejskim, na który przypada 46,5 proc. całkowitej sprzedaży firmy sprzedaż wzrosłą o 1 proc. (rok temu wzrost wyniósł 0,2 proc.).

Negatywny wpływ na działalność firmy miały z kolei wahania walutowe, głównie w stosunku do dolara amerykańskiego, dolara kanadyjskiego i rosyjskiego rubla, które osłabiły wyniki o 2,6 proc.

Grupa Bonduelle powiększyła też moce produkcyjne. Firma sfinalizowała umowę z Conagra Brands Inc. dotyczącą przejęcia przedsiębiorstwa zajmującego się przetwórstwem owoców i warzyw Del Monte w Kanadzie. Grupa nabyła prawo do używania marki Del Monte oraz zapasów produktów o wartości około 43 mln dolarów kanadyjskich.

Firma Del Monte o przychodach około 60 mln dolarów kanadyjskich, będzie stanowić uzupełnienie działalności biznesowej w zakresieprodukcji konserw i mrożonych warzyw firmy Bonduelle Americas Long Life, która w dużej mierze prowadzona jest pod markami sklepów detalistów.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.