02.04.2017/19:10

Booker w przededniu fuzji z Tesco pokazuje wyniki

Sprzedaż brytyjskiej sieci hurtowni Booker - która ma wkrótce połączyć się z Grupą Tesco -sięgnęła w roku finansowym 2016/17 wzrosła o 6,7 proc. do 5,3 mld funtów.

Sprzedaż LfL Bookera wyglądała różnie w zależności od kategorii produktowych, rosła sprzedaż żywności, a także produktów z kategorii cateringu, zaś mocny spadek zanotowała produkty tytoniowe.

- To był dla nas dobry rok. Ciągle jesteśmy na ścieżce wzrostu – komentował wyniki Charles Wilson, prezes Booker Group. – W styczniu br. poinformowaliśmy o planowanej fuzji z grupą Tesco. Jesteśmy podekscytowani perspektywą sfinalizowania transakcji, która przyniesie korzyści dla konsumentów, klientów, dostawców, a także akcjonariuszy.

Transakcja jest obecnie na etapie kontroli antymonopolowej. Dopiero po wyrażeniu zgody przez odpowiednie urzędy, fuzja zostanie sfinalizowana.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.